Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Hemşehrimiz Münir Uğuz Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı

Hemşehrimiz Münir Uğuz Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı
  • 20.10.2016
  • 2.017 kez okundu

Hemşehrimiz, Münir Uğuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı..

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bugün yayımladığı kararnamelere göre; hemşehrimiz, Münir Uğuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Danışmanı görevini yürütürken, Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığına atananan hemşehrimiz Münir Uğuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.

Münir UĞUZ Kimdir

1978 yılında Aksaray’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Aksaray’da liseyi Konya’da okudu. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Boston Üniversitesi’nde Çokuluslu Ticaret alanında 2014 yılında tamamladı.

Çalışma hayatına Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı’nda Gümrük Müfettiş Yardımcısı olarak 2002 yılında başlayan Münir UĞUZ, 2006 yılında Gümrük Müfettişliğine, 2013 yılında Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atandı. 2014 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak çalışmaya başlayan Münir UĞUZ, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Danışmanlığı, Gümrükler Genel Müdür Yardımcılığının ardından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.

İngilizce bilen Münir UĞUZ’un mesleki dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Evli ve 1 çocuk babasıdır..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ