Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Her Tıp Öğrencisi Aksaray’ın kızıl elmasıdır

Her Tıp Öğrencisi Aksaray’ın kızıl elmasıdır
  • 03.11.2017
  • 1.133 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi’nin Aksaray için bir kızıl elma olduğunu ifade ederek, şehrin bu en büyük beklentilerinden birisinin gerçeğe dönüşmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ’nin Aksaray için bir olduğunu ifade ederek, şehrin bu en büyük beklentilerinden birisinin gerçeğe dönüşmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

– Hayalin Gerçeğe Dönüşmesinden Mutluyuz –

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ)’nde, Meram Tıp Fakültesi (MTF) ve ASÜ Tıp Fakültesi’ne bu yıl katılan öğrenciler için “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. Göreve geldiklerinde Aksaray’ın olmazsa olmazları arasında Tıp Fakültesi’nin de bulunduğunu ifade eden ve bu hususun bir kızıl elma olduğunu kaydeden Rektör Şahin, bu hayalin gerçeğe dönüşmesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti. Törende önlük giyen her öğrencinin Aksaray’ın bir kızıl elması olduğunu söyleyen Şahin, “Onun için sorumluluğunuz çok fazla. Aksaray’a döndüğünüzde sizi sadece bir tıp fakültesi öğrencisi olarak karşılamayacaklar” dedi. ASÜ Tıp Fakültesi’nin eğitim için gerekli hazırlıkları yapıncaya kadar öğrencilerinin başka bir fakültede eğitim görmesine karar verildiğini ve bu eğitim kurumunun da daha kıdemli, kadrosunun daha yetkin olması hasebiyle; NEÜ Meram Tıp Fakültesi olduğunu kaydeden Şahin: “Şu an 2017-2018 eğitim öğretim yılında beraberce eğitim öğretime başlamış olduk. Mesleğe atıldığınızda, karşınıza gelecek herkesin bir insan olduğunu hiçbir zaman unutmayın” dedi.

– NEÜ Yöneticilerine Teşekkür Ediyoruz –

ASÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan da, konuşmasının başında NEÜ Rektörü ve Üniversite yönetimine teşekkür ederek, “MTF öğretim üyelerine, ASÜ öğrencilerini de kendi çocuklarından ayırmayacaklarını ve onlara her türlü kolaylığı sağlayacaklarını bildiğim için teşekkür ediyorum” dedi. Özkan, öğrencilere de şu şekilde seslendi: “Sevgili öğrenciler, hekimlik büyük sorumluluk isteyen bir meslektir. Hekimlik mesleğini yapabilmek için insanı ve mesleğinizi sevmek zorundasınız.” Törende MTF Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev de kısa bir konuşma yaptı. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise ASÜ ile kurdukları işbirliğinden dolayı mutlu olduklarını belirti ve bunun devam edeceğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından 31’i ASÜ Tıp Fakültesi öğrencisi olmak üzere 258 öğrenciye beyaz önlükleri hocaları tarafından giydirildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ