Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

İGM Ak Parti Grubundan Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

İGM Ak Parti Grubundan Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu
  • 03.03.2016
  • 1.438 kez okundu

Aksaray İl Genel Meclisi Ak Parti Grubu, Cumhuriyet Halk Partisi CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu..

Aksaray İl Genel Meclisi Ak Parti Grubu İl Genel Meclis Başkanı M. Muammer Tüzün ve AK Parti Grubuna üye Meclis Üyeleri Aksaray Adliyesi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye binası önünde açıklama yapan AK Parti Aksaray İl Genel Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün, tüm illerde teşkilatların suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederek, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili hakaretleriyle alakalı suç duyurusunda bulunmak için adliyeye geldik.” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı M.Muammer Tüzün yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti’nin halk tarafından yüzde 52 oyla doğrudan seçilen ilk cumhurbaşkanı sıfatına sahip olan ve temel ve hak hürriyetler ile demokrasimizin gelişmesi doğrultusunda sayısız reformların mimarı olan, milyonlarca kişi tarafından sevilen Sayın Cumhurbaşkanımız diktatörlükle itham edilmesinin ne kadar yersiz olduğu izahtan yoksundur. Bu ifade sadece sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı ve hakaret değil, verdikleri oylarla onu bu makama layık gören bizlere ve milyonlarca vatandaşa da yapılmış açık bir hakarettir” CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu açıklamaları tasvip etmiyoruz. Halkın oyları ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanı, hakkında kimse hakarette bulunamaz. Demokratik hukuk devletinde yapılanların yakışık almayacağı kanaatindeyiz. Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaların cumhurbaşkanımızın onur ve şerefine yönelik bu saldırılarının karşılıksız kalmayacağı kanaatiyle Aksaray İl Genel Meclisi Ak Parti Grubu olarak suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ