Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
  • 23.02.2017
  • 1.263 kez okundu

Aksaray İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı olağanüstü gündem maddeleri ile Vali Aykut Pekmez başkanlığında Valilik Sanayi Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Aksaray İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı olağanüstü gündem maddeleri ile Vali Aykut Pekmez başkanlığında Valilik Sanayi Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda Dondurma Üretim Elemanı olarak 10 kişilik işgücü isteminde bulunan bir firmanın talebi doğrultusunda 10 kişilik Dondurma Üretim Elemanı mesleğinde İstihdam Garantili Kursu açabilmesi için yıllık işgücü eğitim planına dahil edilmesi, İl İstihdam fuarının 29-30 Mart 2017 tarihinde veya bu tarih de yapılamaması durumunda yıl içerisinde Akademik takvimde göz önünde bulundurularak uygun bir tarihte Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Aksaray Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan salonda yapılması, İstihdamda ve Girişimcilikte Kadın Eli, İstihdam Zirvesi Çalıştayı yapılması kararlaştırılmıştır. Ayrıca İŞKUR tarafından Aksaray Belediye Başkanlığı ile OSB Müdürlüğünde hizmet merkezinin Aksaray Üniversitesinde de irtibat noktasının kurulması ve ilgili kurumlar ile gerekli koordinasyonun sağlanması belirtilmiştir.

Gündemde yer alan konuların görüşülerek değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya, Aksaray Üniversitesi Temsilcisi Dr. Volkan Işık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Mahmut Akkuş, Ticaret İl Müdürü Vahit Özer, Ahiler Kalkınma Ajansı Koordinatörü Cahit Erten, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Doğan Ceylan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Türkiye Engelliler Derneği Konfederasyonu Aksaray İl Temsilcisi Bekir Kaya, Türkiye İşverenler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Çırakoğlu, Türkiye İşçi Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muhterem Taşdemir, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Aksaray İl Temsilci Yardımcısı Nedim Deniz, Aksaray Kadın Girişimciler Dernek Başkanı Hatice Şahin, OSB Müdür Vekili Ayhan Ermiş, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Akgün katıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ