Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

İl Özel İdare bir ilki daha gerçekleştiriyor

İl Özel İdare bir ilki daha gerçekleştiriyor
  • 15.01.2016
  • 1.381 kez okundu

İl Özel İdaresi tarafından vatandaşların yağışlardan etkilenmeden ve güvenli bir ortamda toplu taşıma araçları beklemeleri için Köylere yolcu bekleme durağı yapacak..

Kırsal kesimlerdeki yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çok ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını belirten İl Genel Meclis Başkanı M.; ‘’Köyleri güzelleştirmeye devam edeceklerini ve şehirde yaşayan insanlarımızın faydalandığı bütün sosyal imkanlardan köyde yaşayan insanlarımızda yararlanabilecektir. İl Genel Meclisimizce İl Özel İdaresine il sınırlarımız içerisindeki köylere; içme suyundan, yollara, köy meydanlarından, parke taşı ve menfezlere kadar çok yönlü çalışmalarımız devam ederken, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın şehirde ne varsa köyde de o olması için elimizden gelen ne varsa çabamızı göstereceğiz. Bu yüzden köylerimizde, şehirlerde olan, çocuk parkından tutunda, toplu taşıma araçları durağına varıncaya kadar, şehirde belediyeler hangi hizmeti veriyorsa, köylerimize de aynı hizmeti vermemiz lazım. Bu çerçeve içerisinde yapılacakları projelendiriyoruz.

Aksaray’ın bütün köylerinde alt yapı ve yol çalışmalarının devam ettiğini belirten Tüzün, şehirde ne varsa köyde de aynı şartların oluşacağını beyan ederek, İl Özel İdaresinin sosyal amaçlı projesi sayesinde artık Köylerimize de Yolcu bekleme durakları yapmayı hedefliyoruz.” dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ