Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

İl Sağlık Müdürlüğü heyetinden Başkan Yazgı’ya teşekkür ziyareti

İl Sağlık Müdürlüğü heyetinden Başkan Yazgı’ya teşekkür ziyareti
  • 07.02.2018
  • 1.368 kez okundu

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Cengizhan Kılıçaslan ve beraberindeki heyet, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret ederek, Halk Sağlığına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

KILIÇASLAN “BELEDİYEMİZİN BİZE ÇOK CİDDİ DESTEKLERİ VAR BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

İl Sağlık Müdürü Uz.Dr.Kılıçaslan yaptığı açıklamada “Biz belediyemize Teşekkür için geldik. KETEM durağımız Aksaray Belediyemiz tarafından giydirildi ve halkımızın hizmetine sunuldu. KETEM durağında kanser taraması için halkımızın farkındalığını artırmak istiyoruz. Meme, Rahim ağzı ve kolon kanseri için taramalarımız oluyor. Bizi bunun için KETEM tarama aracımız var. Toplum Sağlığı Merkezimizde KETEM tarama birimimiz var. Tarama birimiz halkımızın kanserini erken teşhis edip, en güzel şekilde tedavi etmemizi sağlıyor. Belediyeye yaptıkları destek için çok teşekkür ediyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden beri bize çok ciddi bir destekleri var. TOKİ de açmış olduğumuz istasyonda sağ olsunlar bize yer verdiler şu anda günde ortalama 8 vaka ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca Fatih Mahallesinde hizmete girecek semt polikliniğimizin çevre düzenlemesi ve ruhsatlandırılmasında bize inanılmaz katkıları oldu. Bunun için Belediye Başkanıma çok Teşekkür ediyorum. “ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YAZGI “ İNSANLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Başkan Haluk Şahin Yazgı ise açıklamasında Aksaray’da insanların sağlığının daha iyi noktalara getirilmesi için her zaman birlikte çalışacaklarını ifade ederek “ KETEM hakikaten çok önemli bir kuruluş. Kanser çağımızın en büyük hastalıklarından bir tanesi. Erken tanı konuşması bu konuda hayati önem taşıyor ve hayatı kurtarıyor. Kanser hastalığı ailemizin içine kadar girdi. Maalesef nerdeyse bu hastalık her ailede var. Bunu önlemek maksadıyla tabi ki gerekli şeyler yapılıyor ama.Erken tanı konuşması bu işin en önemli kısmı. Bu arada güzel bir KETEM aracımız var. Bu araç mahallelerimizde dolaşacak ve tarama yapacak. Bu arada kanser tedavisine dikkat çekmek maksadıyla yeni bir durak yaptık. Durağın üzerine kaplama yaptık. Hemen arkasında

KETEM teşhis binasının olduğunu belirtmek amacıyla böyle bir çalışma yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğümüzün belediye olarak bizlerle ortak bir çalışma yapması bizleri çok mutlu ediyor. Biz her şeyden önce belediye başkanı olarak şehrin her şeyinden sorumluyuz. Ama bunu tabi ki tek başımıza yapmıyoruz. Sizlerle beraber uyum içinde yapıyoruz. Beraber ortak projeler geliştirmemiz ve bundan sonrada geliştirilecek projelerde her zaman yanınızda olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizim hepimizin ortak amacı Aksaray’ımız ve Aksaray’da yaşayan hemşerilerimizin mutlu olduğu sağlığının sıhhatinin en iyi noktada olduğu bir yer oluşturmak. Bu maksatla da inşallah çalışmalarımız devam edecek. Allah yardımcımız olsun. Bu tür vakalarda inşallah bir an önce teşhis edilir ki Aksaray’daki bu tür kanser vakaları daha da ilerlemeden inşallah tedavi edilir diye dua ediyoruz” şeklinde konuştu

BAYAN YAZGI “KADINLARIMIZI YÜREKLENDİRMEK VE MOTİVE ETMEK ADINA BİZDE DESTEK OLACAĞIZ”

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı’da yaptığı açıklamada Meme kanserinin erken teşhisi konusunda kadınları yüreklendirme ve motive etmek adına her zaman üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade ederek “ Sağlıklı olmak gerçekten hayatın kaynağı. Evdeki huzurun, mutluluğun ve toplumun huzurunun kaynağı olarak görüyorum ben. Aksaray’daki kadınlarımızın her zaman ekonomiden sağlığa kadar her türlü konuda destek olmak bizim düşüncemiz. Bu uğurda hizmet eden bütün kurumların yanında seve seve dururuz. Aksaray’ımızın kanser tarama oranı çok düşük. Bayanlarımız hem duymaktan korkuyorlar hem de çekiniyorlar. Ama Halk Sağlığı Merkezimizin Aksaray’da böyle bir hizmetin hem ücretsiz hem de ulaşılır bir şekilde doğru bir tarama ile hizmet verildiğini duyunca geleceklerini düşünüyorum. Kadınlarımızı yüreklendirmek ve motive etmek adına bizde destek olacağız. 8 de bir bayanımızın meme kanseri olma riski gerçekten bizi çok üzüyor. Bunun erken teşhisle en aza indirilmesi gerekir diye düşünüyorum. ”şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ