Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,35

İletişim öğretmenliğin temel araçlarından birisidir

İletişim öğretmenliğin temel araçlarından birisidir
  • 07.12.2016
  • 1.191 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kenan Arıbaş, iletişimin, öğretmenlik mesleğinin temel araçlarından birisi olduğunu belirtti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. , iletişimin, öğretmenlik mesleğinin temel araçlarından birisi olduğunu belirtti.

ASÜ’de, Dönüşüm Konağı Başarı ve Psikoloji Enstitüsü işbirliği ile “İletişimde Ustalık Zirvesi” isimli sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Öğretmen adayı öğrencilerin becerilerini arttırmak için düzenlenen programda iletişimin anlam ve önemi, yöntemlerinin neler olduğu, insan tanıma sanatı, algılama ve aktarma farklılıkları, etkili sunum, iletişimde ikna becerileri ve topluluk önünde ve liderlik gibi konularda anlatımlar yapıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve iki gün süren seminer hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Prof. Kenan Arıbaş, Eğitim Fakültesi olarak topluma ve ülkeye karşı sorumlulukları olduğunu belirterek, “Burada yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, memleketin dört bir yanında görevlerini icra etmek için çaba içindeler. Burada öğretmen yetiştiriyoruz. Dolayısıyla öğretmenlik mesleği de ilişki ve iletişime dayalıdır. Öğretmenlik mesleği ve öğretme sanatında iletişimin rolü düşünüldüğünde, iletişimin bu mesleğin temel araçlarından birisi olduğunu söylemek mümkündür. Başarılı bir öğretmenin sahip olması gereken en temel becerinin, öğrencilerle başarılı ve etkili bir şekilde ilişki ve iletişim kurabilme becerisi olduğu açıktır” dedi.

Arıbaş, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve benzeri çalışmaları zaman içinde yineleyeceklerini belirtti..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ