Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

İlimize yatırımlar devam ediyor

İlimize yatırımlar devam ediyor
  • 27.06.2016
  • 1.209 kez okundu

Ülkemiz ekonomisi, terör olayları ve dünyadaki ticari durgunluğa rağmen büyümeye devam ederken, Aksaray sanayisi yatırımcıların gözünde ilk sıralarda bulunuyor..

Türkiye’nin içerde ve dışardaki düşmanlarıyla mücadelesine rağmen Ekonomistler tarafından yapılan açıklama da yatırımların istenilen seviyede olduğunun belirtilmesi ülkemiz sanayisinde memnuniyet ve sevinçle karşılanırken, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, ilimizin Türkiye’ye yapılan yatırımlardan ciddi bir pay aldığını açıkladı.

Koçaş, Türkiye’yi istikrarsızlaştırmayı hedefleyen terör eylemlerine, turizmdeki sorunlara ve Dünya Bankasının küresel büyüme tahminini aşağı yönlü revize etmesine rağmen elde edilen büyümenin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Küresel Ekonominin normale dönmesi, terör olaylarının azalması halinde bu payın çok daha yukarılara çıkacağını belirten ATSO Başkanı Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Ülkemizin içinde bulunduğu ve sonuna kadar mücadele ettiği terör olayları ile içerdeki ve dışardaki düşmanların oyunlarına, planlarına rağmen sanayide büyüme kaydetmesi iş dünyası olarak memnuniyet verici bir durumdur.

Hükümetimizin önceliğini ekonomiye vermesi ve bu yönde teşvikleri ve destekleri iş adamlarına ve girişimcilere sunarak sanayideki verimi artırması piyasalarımızın güçlenmesini ve ekonominin büyümesine sağlamaktadır.

Bilindiği üzere Türkiye, yılın ilk çeyreği itibarıyla AB ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer almıştır. Ülkemizin, kriz döneminde elde ettiği bu büyüme performansı gelişmiş ülkelerle arayı kapatmış ve krizlerin yaşanmasına izin vermemiştir. İşsizlik sorununun minimum seviyelere düşmesi halinde de yapısal reformlar hayata geçirilirse büyüme ivmesi daha da artacaktır. Bu durum ilimize de büyük katkı sağlayacağı bilinen bir gerçektir. Aksaray Sanayisi özellikle Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımlarla ülke ve bölge genelinde adından gururla söz ettirmiştir.

Bugün Türkiye’nin yatırım merkezlerinin sıralamasında ilimiz en üst sıralarda yer alırken belirttiğimiz nedenlerin sonuçlanması halinde Aksaray sanayisi çok daha iyi yerlerde olacaktır” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ