Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

İlk yardım, arama kurtarma, yangın ve tahliye eğitimleri devam ediyor

İlk yardım, arama kurtarma, yangın ve tahliye eğitimleri devam ediyor
  • 17 Kasım 2015

Aksaray İl Özel İdaresi’nde ilk yardım, arama kurtarma, yangın ve tahliye eğitimleri devam ediyor..

6331 İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında, Aksaray İl Özel İdaresi personelleri arasından oluşturulan Arama Kurtarma Yangın, tahliye ve ilk yardım ekiplerine verilmeye başlanan eğitim kursu İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri Binası’nda başladı.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri salonunda verilen eğitim İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Çapan Altındal ve Yılmaz Altınsoy ‘un katılımlarıyla başladı. Personellerin sağlık ve güvenliklerinin korunması, mesleki risklerin önlenmesi, risk ve kaza faktörlerinin ortadan kaldırılması ile iş yerinde sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için oluşturulan kurulun çalışmalarından biri olan ‘İlkyardım Eğitimi, Arama Kurtarma, Yangın ve Tahliye konularında çalışanlara eğitim verildi.

Aksaray il Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, konu ile ilgili yaptığı açıklamada,” Kurumlarda hizmet içi eğitime önem verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Bütün gelişmiş ülkeler hizmet içi eğitimlere çok fazla önem vermektedir. Personellerimizin eğitimlerini artırmak için kurumumuzda çeşitli konularda hizmet içi eğitimleri vermeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda oluşturduğumuz ekiplere ilk yardım ve Arama Kurtarma, Yangın ve Tahliye eğitimi verilerek. Verilen bu eğitim hem teorik hem de pratik uygulamaları içeren bir eğitimdir. “dedi..

blank

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ