Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

İlknur İnceöz: Karar tarihe hakarettir!

İlknur İnceöz: Karar tarihe hakarettir!
  • 02.06.2016
  • 2.316 kez okundu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Almanya’nın 1915 olaylarına ilişkin kararının yok hükmünde olduğunu belirterek, “Siyasi bir karardır ve tarihe de hakarettir.” dedi..

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, 3 milyon Suriyeli mülteciye kucak açan bir ülkeyi soykırımcı olarak nitelemenin “hadsizlik” olduğunu kaydederek, “Almanya bir soykırım arıyorsa kendi Nazi tarihine; İsrail’in Filistin’e, Fransa’nın Cezayir’e, Avrupa’nın Bosna’ya yaptığı soykırıma baksın.” dedi.

İnceöz,”Almanya’nın Ermeni iddialarına ilişkinkararı kabul etmesini” değerlendirdi.

İnceöz, kararın yok hükmünde olduğunu ve kararı tanımadıklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Siyasi bir karardır ve tarihe de hakarettir. Her zaman arşivlerin tarihçiler tarafından incelenmesine onay verdiğimizi, bunu desteklediğimizi dile getirdik. Tarihçilerin konuşması gereken bir konunun siyasete malzeme yapılması kararı yok hükmünde kılmaktadır.

Karara her platformda gereken karşılık verilecektir. Almanya bir soykırım arıyorsa bence kendi Nazi tarihine; İsrail’in Filistin’e, Fransa’nın Cezayir’e, Avrupa’nın Bosna’ya yaptığı soykırıma baksın. Bugün 3 milyon Suriyeli mülteciye kucak açan bir ülkeyi soykırımcı olarak nitelemek en net tarifiyle hadsizliktir.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Zıkkımın Kökü dedi ki:

    Hadi vazgeçemediğiniz o çok konforlu alaman arabalarınızı kullanmayın. Satın yerine bir kore ya da japon arabası alın. onlarla hiç sorunumuz yok

YORUM YAZ