Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

İlknur İnceöz: Terör sözcüleri aramıza giremez!

İlknur İnceöz: Terör sözcüleri aramıza giremez!
  • 03.05.2016
  • 1.425 kez okundu

TBMM Genel Kurulunda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, HDP sözcülerinin terörle mücadele ve hükümet politikalarına dönük suçlamalarına cevap verdi.

İnceöz şunları söyledi:

“Milletin kürsüsünden gerçekler değil gerçeğe aykırı olan ve gerçekle hiçbir illiyet bağı olmayan her söze bizim burada çıkıp söz söyleme hakkımız var. Bu gerçekleri söylemeyi de engelleyemeyeceksiniz, bunun bilinmesi gerekiyor. Burada, çıkacaksınız, bir sürü gerçek olmayan yani kendi olmasını istediğiniz, arzu ettiğiniz bir dünyadan bahsedeceksiniz… Bizim o bölgede Kürt kardeşlerimizle aramıza siz giremezsiniz, terör örgütünün sözcüleri giremez, terör örgütünün diliyle konuşanlar giremez; bunun böyle bilinmesi gerekiyor.”

DEVLET OLMANIN SORUMLULUĞU

“Bir kere, o bölgede durup dururken terörle mücadele başlamadı. Teröristler orada ellerine keleşleri alacak, çukurlar kazacak; oradaki Kürt kardeşlerimize, sivil kardeşlerimize, vatandaşlarımıza çoluk çocuk demeden o silahları doğrultacak, orada birtakım alet edevatlar bölge vatandaşımızın hizmetinden uzak bir şekilde hayatlarını zindan edecek… Devlet olmanın sorumluluğu, oradaki kardeşlerimizin hukukunu 78 milyon kardeşimizin hukukuyla bir bilip Kürt kardeşlerimizin o bölgede özgür yaşama hakkını, herhangi bir tehdit altında kalmadan yaşama hakkını onlara temin etmek bizim görevimizdir.”

GERÇEKLERİ DUYMAKTAN RAHATSIZ OLMAYIN

“Siz bu kürsüye geldiğinizde aslında o sözleri terör örgütüne, teröristlere söylemeniz gerekiyordu. Oy aldığınız bölge insanımızın, aziz milletimizin, kardeşlerimizin, vatandaşımızın hakkını korumanız bunu gerektiriyordu. O bölgede Kürt, Türk, 78 milyonun hukukunu korumak, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden teröristlere karşı meşru bir terörle mücadele gerçekleştirilmektedir. Bir daha bu kürsüden, milletin kürsüsünden gerçekleri anlatın ve gerçekleri duymaktan da rahatsız olmayın lütfen.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ