Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İlknur İnceöz’den Avrupa’ya demokrasi dersi

İlknur İnceöz’den Avrupa’ya demokrasi dersi
  • 13 Kasım 2016 - 23:07

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’den terör sevici Avrupa’ya demokrasi dersi..

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz; PKK/PYD başta olmak üzere Türkiye, bölge ve dünya barışı için büyük tehlike oluşturan terör örgütlerine kucak açan Avrupa Birliği ülkelerinin; demokrasisine ve iradesine sahip çıkmak için darbelere göğüs geren milletimize rağmen bu tutumunu sürdürdüğünü vurgulayarak “Ülkemize kendince demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa ülkelerine” şu hatırlatmalarda bulundu:

“Demokrasilerde eli kanlı terör örgütlerine kucak açmak, sözcülerini parlamentolarda ağırlamak, taraftarlarının her türlü propaganda ve saldırı faaliyetlerine göz yummak yoktur.

AB’nin PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmesine rağmen, örgüt liderlerinin her türlü faaliyetlerine izin vermesi ve bunun için imkânlarını seferber etmesi demokrasi ile değil ancak faşizmle açıklanacak bir tavırdır. Bu tavır, sadece terör örgütlerini güçlendirir.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ardından milletine istikamet çizerek darbecileri alt eden, milleti için canını hiçe sayan cumhurbaşkanımızın konuşmalarına yasak koymak ancak Avrupa usulü demokrasinin sonucudur.

Türkiye’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için haklarında gözaltı kararı bulunan pek çok ismi el üstünde tutarak, pasaport vermek, en üst makamlarda ağırlamak demokrasi ile kesinlikle bağdaşmamaktadır.

Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlara, milletvekili ya da gazeteci olduğu gerekçesiyle müsamaha gösterilmez.”

İnceöz, kendi parlamentolarında muhalefete hoşgörülü davrandıklarını ve saygılı olduklarını iddia eden Avrupalı parlamenterlere ise şu soruları yöneltti:

“Dünyanın hangi parlamentosunda bir milletvekili ya da bir siyasi parti kendi ülkesine, devletine, hukuka aykırı bir şekilde meydan okumaktadır? Ya da dünyanın hangi parlamentosunda milletten oy alarak parlamentoya girdiği halde terör örgütü sözcülüğü yapan siyasiler barındırılmaktadır?”

İnceöz açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Bir yandan; Türkiye’nin bölgedeki savaşlardan, zulümden kaçan 3 milyondan fazla mülteciye kucak açmasını görmezden geleceksiniz, bir yandan 15 Temmuz’da tarihin en sinsi terör örgütlerinden biri olan FETÖ’nün alçak darbe girişimine rağmen üç maymunu oynayacaksınız bir yandan da Türkiye karşıtı ne kadar terörist varsa kucak açacaksınız.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, kalkıp bir de ülkemize demokrasi dersi vereceksiniz. Bu kabul edilemez.

Bizim demokrasiye, bölge ve dünya barışına katkı sağlamak için verdiğimiz mücadeleyi ve terör örgütlerine, darbecilere karşı duruşumuzu görmezden gelenlerden alacağımız hiçbir ders yoktur.

Avrupa’yı iğneyi önce kendine batırmaya davet ediyorum.”

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Bay Pipo dedi ki:

    Cemi mekandan münezzeh Allah’ın huzurunda başınız açık, ne idüğü belirsiz amerikanın kucağında oturan hainin yanında başınız kapalı, düşündürücü…

YORUM YAZ