Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

İnceöz: Eski Türkiye’ye has bir hastalık halen bazı çevrelerde varlık gösteriyor

İnceöz: Eski Türkiye’ye has bir hastalık halen bazı çevrelerde varlık gösteriyor
  • 02 Mart 2017 - 13:00

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, manşetlerle siyaseti dizayn etme döneminin sona erdiğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, manşetlerle siyaseti dizayn etme döneminin sona erdiğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, bir gazetenin “karargah rahatsız” başlıklı haberi ile ilgili yaptığı açıklamada, eski Türkiye’ye has bir hastalığın halen bazı çevrelerde varlık gösterdiğinin görüldüğünü söyledi.

“Ancak ne Türkiye eski Türkiye ne de siyaset kurumu.” diyen İnceöz, AK Parti’nin 15 yılına bakıldığında, en büyük mücadelenin darbe ve vesayet heveslilerine karşı verildiğinin görüleceğini ifade etti.

İnceöz, şunları kaydetti:

“Bunun en bariz örneklerinden biri 27 Nisan e-muhtırasıydı. O gün de siyasete, tıpkı 28 Şubat’ta olduğu gibi yön verilmek istendiğine şahit olduk. Ancak 27 Nisan’da gösterilen dik duruş, gücünü yalnızca milletten alan AK Parti’nin bu konudaki farkını ortaya koydu. Türkiye’nin tarihi bir sürece girmiş olması, bir yönetim sistemi değişikliğini ön gören anayasa değişikliğinin milletin onayına sunulacak olması, ülkemizin önündeki en büyük engellerden birinin 16 Nisan’dan sonra tarihe karışacak olması, ister istemez bazı kesimleri rahatsız edecektir.

Ancak bugün bir partinin ya da bir şahsın meselesi olmadığını defaten dile getirdiğimiz cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin halkoyuna sunulması sürecini bir şekilde akamete uğratmaya çalışmak, ülke menfaatine olacak bir hamle değildir. Özellikle de tırnak içinde ‘darbe’ kavramının yeniden gündemimizi işgal edecek şekilde kullanılması, 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere ülkemizin bekası, milletimizi geleceği için canını hiçe sayan şehitlerimize ve gazilerimize yapılabilecek en büyük saygısızlıktır.”

İlknur İnceöz, medyanın asli görevinin kamuoyunu doğru bilgilendirmek olduğuna işaret ederek, “Şunu rahatlıkla söylemek isterim ki manşetlerle siyaseti dizayn etme dönemi sona ermiştir.” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ