Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,33

İş Bankası Tarım Sohbetleri’nin 3’üncüsü Aksaray’da yapıldı

İş Bankası Tarım Sohbetleri’nin 3’üncüsü Aksaray’da yapıldı
  • 27.09.2017
  • 1.190 kez okundu

İş Bankası Tarım Sohbetleri’nin üçüncüsü Aksaray’da gerçekleşti..

’nin üçüncüsü Aksaray’da gerçekleşti. Hayvancılık, et ve süt yatırımları üzerine  düzenlenen konferansa çok sayıda sektör temsilcisi ve girişimci katıldı.

İş Bankası Ticari Bankacılık Tarım Birim Müdürü Özgen Şenel konferansta konuşulanları ve tarım ekonomisine ilişkin son gelişmeleri Bloomberght’ye değerlendirdi.

Şenel, “İş Bankası olarak Tarım Sohbetleri’ni ülkenin tarımı yoğun piyasalarında yer alan merkezlerinde yürütüyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç, tarım sektörünü ülkenin hem ekonomisinde hem de geleceğinde stratejik bir sektör olarak görmemizdir. Piyasalara göre her toplantı ihtiyaç duyulan bir konuyu ele alıp; uzmanları akademisyenleri ve sivil toplum kuruluşları ile masaya yatırıp değerlendiriyoruz.

Ekonomisinin yüzde 80’ninin geçim kaynağı tarıma dayalı olan Aksaray hayvancılık, et ve süt konusunda önemli bir ilimizdir. Bizde burada bu konular hakkında üretim kalitesini nasıl arttırabiliriz ve buna ilişkin nasıl ilave yatırımlar yapılabiliniri değerlendirdik.

Amacımız ülkenin ekonomisine ve bölgenin ekonomisine bir katkı olmasını sağlayarak buna bir zemin hazırlamaktır” dedi.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı da Tarım Sohbetleri’nin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aksaray’daki kuraklık sorununu vurgulayan Koçak “Aksaray son yillarda türkiye’nin en kurak illerinden bir haline geldi” ifadelerini kullandı.

Aksaray Ticaret Borsası Meclis Başkanı ise şehir ekonomisi için tarımın önemli bir iş kolu olduğunu vurguladı ve Aksaray’da Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak ölçüde hayvan üretimi ve hayvan satışı yapıldığını belirtti.

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ