Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,89 / Satış: 7,92
€ EURO → Alış: 9,40 / Satış: 9,44

İşbirlikleri, ihtisaslaşma sürecini daha da güçlendirecek

İşbirlikleri, ihtisaslaşma sürecini daha da güçlendirecek
  • 17 Şubat 2019 - 22:05

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste öğrenciler için ideal ortamlar hazırlamaya gayret gösterdiklerini belirtti.

İşadamı İbrahim Özel’i çalışma ofisinde ziyaret eden Şahin, spor ve sağlık alanındaki sürecine dair bilgiler verdi. ASÜ’nün ihtisas üniversite olarak seçilmesinin önemine dikkat çeken Rektör Şahin, “Bu sürecin her aşamasını ciddiyetle ele alıyoruz. İhtisaslaşma, spor ve sağlık alanında Aksaray’ı bir merkez haline getirecek. Bu proje şehrin projesidir ve işbirlikleri, özellikle de işadamlarının katkıları bu noktada büyük önem arz etmektedir” dedi.

Kampüs içinde, akademisyenlerin ilgili alana dair fikir ve projeler üzerinde çalıştıklarını, ortaya çıkan projelerin işadamlarınca üretime dönüştürülerek, toplumsal faydanın ortaya çıkacağını kaydeden Şahin, “Allah’ın izniyle biz bu süreci en verimli şekilde değerlendirmeye ve tüm paydaşlarımızla konuyu etraflı şekilde görüşmeye devam ediyoruz” dedi. Şahin, ziyaretin son bölümünde, öğrencilerin eğitimlerine sunduğunu katkılar münasebetiyle işadamı Özel’e bir “Teşekkür Beratı” takdim etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Ekercin ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz’ın da bulunduğu ziyaret, yapılabilecek çalışmaların istişare edilmesiyle sürdü.

İbrahim Özel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ASÜ heyetine çalışmalarında başarılar diledi..

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ