Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

İşbirlikleri pek çok alanda şehirlere değer katıyor

İşbirlikleri pek çok alanda şehirlere değer katıyor
  • 07.08.2018
  • 1.269 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bölgenin tarihi, turistik ve sosyal değerlerinin işbirliği içerisinde geliştirilmesine önem verdiklerini belirtti.

Rektör Şahin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’ı ziyaret etti. Bölge üniversitelerin işbirliğinin önemine dikkat çeken Şahin, bu işbirliklerinin hem akademik, hem de kültürel, sanatsal ve sportif anlamda şehirlere önemli değerler kazandıracağına vurgu yaptı. Her iki üniversitenin tarihsel bir bağı olduğuna da dikkat çeken Şahin, “Bugüne kadar yakın havzamızda bulunan Üniversitelerle önemli çalışmaları ve pek çok alanda son derece verimli işbirliklerini hayata geçirdik. Bu, karşılıklı iyi niyetle yürüyen bir süreç. Çok daha iyi çalışmalar yapmak için biz üzerimize düşeni yerine getirme arzusundayız” dedi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar da, Rektör Şahin’e ziyareti münasebetiyle teşekkür etti ve toplum menfaatine olan her çalışmanın içinde yer almaktan duyacakları memnuniyeti dile getirdi. Görüşmede; her iki üniversiteye ait eğitim-öğretim imkânları, yapılan çalışmalar ve bilimsel faaliyetler değerlendirildi. Daha sonra Finansal Eğitim Uygulama Laboratuvarı (BİSTLAB) gezildi ve planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversite ziyaretinin son bölümünde Niğde’nin önemli tarihi değerlerinden olan Roma Havuzu ile ASÜ’lü akademisyenlerin gözetiminde sürdürülen Kemerhisar’daki Tyana Antik Kenti kazı alanındaki çalışmalar incelendi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ