Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

İşe Yerleştirilen Engelliler Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti

İşe Yerleştirilen Engelliler Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti
  • 29.09.2017
  • 1.212 kez okundu

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi ile Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında okullarda istihdam edilen engelliler, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, Beyazay Derneği çatısı altında görme, işitme, zihinsel ve bedensel engelliler dernek ve platform temsilcileri ile Vali Aykut Pekmez’i ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Toplantıda konuşan Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, Engellilerin kendiişlerini kurması için ilk etapta yüz kişiye girişimcilik kursu verildiğini, işbaşı eğitimlerde de engellilere pozitif ayrımcılık yapıldığını belirterek bu son TYP alımlarında da 40 adet engelliyi okullarda görevlendirerek çalışma hayatına atılmalarını sağladıklarını belirtti. Akkuş, toplam TYP alımının %20’sini engellilerden görevlendirerek Türkiye’de bu orana ulaşan tek il olarak tüm Türkiye’ye örnek bir çalışma başlattıklarını, bu kapsamda da farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.

Misafirleri ile Valilik Toplantı salonunda görüşen Vali Pekmez, yaptığı konuşmada; “Son yıllarda engellilerimize maddi açıdan ve Şehirlerde engelsiz yaşam alanları açısından gerekli adımlar atıldı. Benim açımdan en önemlisi engelli kardeşlerimizin iş hayatına atılmaları. Bu son TYP alımları ile %20’lik bir kontenjana engelli vatandaşlarımızı yerleştirmeye özen gösterdik. İnşallah bu uygulamaların devamını getirerek sizleri daha çok iş hayatında görmek istiyoruz” dedi. Vali Pekmez işe yerleşen engelli vatandaşlara iş hayatlarında başarılar diledi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ