Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

İstanbul’daki turizm acentelerine Aksaray anlatılacak

İstanbul’daki turizm acentelerine Aksaray anlatılacak
  • 29.03.2016
  • 1.357 kez okundu

Aksaray Valiliği ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından 30 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek “Kapadokya’nın İncisi Aksaray” konulu tanıtım toplantısında İstanbul’da bulunan turizm acentelerine Aksaray anlatılacak..

TÜRSAB Genel Merkezinde düzenlenecek toplantıya İlimiz Valisi Şeref ATAKLI, Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa DOĞAN ile ilimizde turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin temsilcileri katılacak. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un da katılacağı toplantıya İstanbul’da faaliyet gösteren tüm seyahat acenteleri davet edildi.

Ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Kapadokya içerisinde yer alan Aksaray, böylesine önemli bir toplantıda kendine ait kültür ve turizm değerlerini anlatma fırsatını yakalayacak. Ülkemizde seyahat ve turizm faaliyetlerini yönlendiren önemli acentelerin katılacağı toplantının, ilimiz turizmine ciddi katkılar sağlaması bekleniyor.

Bilindiği üzere Aksaray uzun tarihi geçmişi, zengin kültürel mirası, muhteşem doğası ve büyük manevi mihmandarlarıyla kültür ve medeniyet alanında ciddi potansiyel arz ediyor. Bu bağlamda Aksaray, ekonomik gelişme ve sosyal ahenginin yanında; Ihlara Vadisi, Hasandağı, Tuz Gölü, Narlıgöl gibi harikulade tabii güzellikleri; kaya oyma mimari yapıları, yeraltı şehirleri, kervansarayları, cami, türbe ve tarihi şahsiyetleri ile de aynı zamanda turizm ve tanıtım alanında da bir çıkış arıyor.

İstanbul’da aynı gün ilimizle ilgili iki büyük tanıtım faaliyetinin gerçekleştirileceğini belirten yetkililer, seyahat acenteleriyle yapılacak toplantı ile beraber aynı gün Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filmi galası ile de Aksaray’ın tanıtımının hedeflendiğini belirttiler.

Yine Aksaray Valiliği ve TÜRSAB koordinasyonunda turizmle ilgili yapılacak ikinci bir toplantının da 29-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Aksaray’da gerçekleştirileceği bildirildi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ