Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

İşte Aksaray’daki yoğun bakım doluluk oranı!

İşte Aksaray’daki yoğun bakım doluluk oranı!
  • 17 Eylül 2020

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından il il yoğun bakım doluluk oranını açıkladı.

Haritada Aksaray’ın doluluk oranının yüzde 62,23 olduğu görülürken, Aksaray’ın bu doluluk oranıyla çok sayıda ilin önünde olduğu gözlendi.

Sağlık Bakanı Fakrettin Koca, Bilkent Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hastanelerdeki doluluk oranlarına ilişkin bilgilri aktaran Bakan Koca, doluluk oranının yüzde 51,6 olduğunu söyledi.

Koca, “Yoğun bakım yatak doluluk oranımız bütün Türkiye ortalaması olarak yer yer bazı illerde bu oranlar farklı olabilir onları da birazdan söylüyor olacağım yüzde 66,3. Ventilatör yani solunum cihazı doluluk oranımız ise yüzde 33,6” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm Türkiye’nin yoğun bakım yatak doluluk oranı ve ventilatör (entübe) doluluk oranlarını paylaştı.

Bakan Koca’nın açıkladığı verilere göre Aksaray’da yoğun bakım doluluk oranı 62,23, ventilatör (entübe) doluluk oranı ise 40,24.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ