Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İş’te Kadınlar Festivali’ne renk kattılar

İş’te Kadınlar Festivali’ne renk kattılar
  • 13 Mart 2017 - 13:52

Aksaray Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında çok önemli bir organizasyon gerçekleştirdi.

Aksaray Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında çok önemli bir organizasyon gerçekleştirdi.

“İş’te Kadın Festivali”adlı program, sadece Aksaray’da değil ülke genelinde de büyük yankı uyandırdı.

Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen Kadın Festivaline Aksaray Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Ak Parti Gençlik kolları başkanı Muhammet Aktaş, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fazilet Zehra Köktaş, daire müdürleri ve çok sayıda hanım davetli katıldı.

AKMEK’te 10 Ekim 2016-13 Ocak 2017 dönem aralığında 23 farklı branşın açılan kurslara toplam 1015 kursiyer katılmış, dönem sonunda 174 kursiyer resmi sertifika, 368 kursiyerde katılım sertifikası olmak üzere toplam 542 kursiyer sertifika almaya hak kazanmıştı. Törende sertifika almaya hak kazanan 150 kişiye sertifikaları Başkan Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve Festivale katılan ünlü hanımlar tarafından takdim edildi.

Ekmek ustası Mine Ataman, “Elimizin hamuruyla başarıyoruz! Ekşi mayalı ekmek yapımına” diyerek ekmek yapımı konusundaki hünerlerini sahnede gösterdi.

Yazar Mehtap Şafak ise ‘‘Muhacir’’ adlı kitabının tanıtımını yaparak hayranlarına kitaplarını imzaladı.

Kişisel gelişim uzmanı Nursevim Sözcüer Çeler “Güçlü hafıza unutmayı unutun. Kadınlar asla unutmazlar!”başlığı ile önemli bir konuşma gerçekleştirdi.

Motosiklet gezgini Serpil Kalaycı ise motosiklet ile tüm dünyayı dolaşan ilk Türk kadını olarak Aksaraylı hanımlarla söyleşi yaptı. Kalaycı,başından geçen ilginç olayları anlattı.Ve kendisinin yaptığı bu macera gezisini her Türk kadının da yapabileceğini vurguladı.

Geleneksel Türk okçuları eğitmeni Meral Cebecik’de okçuluğun tarihi ve geleneksel savaş sanatları hakkında bilgiler aktararak hanımlarla söyleşi gerçekleştirdi.

TRT haber spikeri, yarış pilotu Oya Eren ise kendinden bahsederek, kadının hız ve güven kattığı alan: medya konusunda deneyimlerini anlattı.

Hikayeci Süeda Kürkçü ise yaptığı söyleşide “Gerekirse başarısız da oluruz ama asla vazgeçmeyiz ”diyerek Hanımlara önemli mesajlar verdi.

Azerbaycan kadın taburu komutanı Prof. Dr. Hanım Halilova’da “Kahraman Türk kadını.” konusunda önemli bir söyleşi yaptı.

Gün boyunca süren program sonrası, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve eşi Hasibe Yazgı, Festivale katılan: Ekmek ustası Mine Ataman, Yazar Mehtap Şafak, Kişisel gelişim uzmanı Nursevim Sözcüer Çeler, Motosiklet gezgini Serpil Kalaycı, Geleneksel Türk okçuları eğitmeni Meral Cebecik, TRT haber spikeri, yarış pilotu Oya Eren, Hikayeci Süeda Kürkçü ve Azerbaycan kadın taburu komutanı Prof. Dr. Hanım Halilova’ya katkılarından dolayı Teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ