Aksaray Haberleri

Jandarma’dan uzaktan trafik güvenliği eğitimi | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Jandarma’dan uzaktan trafik güvenliği eğitimi

Jandarma’dan uzaktan trafik güvenliği eğitimi
  • 29 Aralık 2020

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan İlköğretim Okullarında eğitim gören öğrencilere daha önce jandarma trafik personeli tarafından trafik güvenliği eğitimleri yüze yüze ve eğlenceli hale getirilerek uygulamalı olarak verdi.

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine kurularak uzaktan eğitim uygulamaları üzerinden (1117) öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verildi.

Bu kapsamda öğrencilere Jandarma trafik personeli tarafından emniyet kemeri takılması, okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar, trafikte dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında bilgilendirme yapılmış ardından öğrencilerden gelen sorulara cevap verildi.

Trafik eğitimleri ile yarının bireylerinin şimdiden yetiştirilmesi ve onların yetiştireceği nesillere alt yapı oluşturulması hedeflendi.

Trafik bilincini ileri seviyeye getirmek amacıyla çocuklarımıza yönelik farkındalık çalışmalarına ve trafik eğitimi faaliyetlerine hassasiyetle devam edileceği bildirildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ