Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kadın Platformu burslu çay toplantısı Ziga’da yapıldı

Kadın Platformu burslu çay toplantısı Ziga’da yapıldı
  • 01.03.2016
  • 1.390 kez okundu

Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi öncülüğünde ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitim bursu sağlamak için ayda bir düzenlenen toplantı Ihlara Termal Otel ve Tatil Köyünde düzenlendi..

Aksaray Protokol üyeleri eşleri, kamu kurum ve kuruluşları idarecilerinin eşleri, sivil toplum kuruluşlarının bayan başkan ve üyeleri ile oluşturulan birlik ve beraberlik olumlu çalışmalar ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi; düzenli şekilde yapılan toplantılarda bayanların destekleri ile ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine sürekli olarak burs sağlandığını söyledi.

Toplantıya katılan bayanlar duygu ve düşüncelerini ifade ederek; yürütülen çalışmaların çok güzel ve özel amaçlar için gerçekleştirildiğini bundan büyük memnuniyet duyduklarını söylediler.

Toplumda ihtiyaç sahibi kişiler için daha etkin ve kapsamlı projelerinde yürütülebileceğini belirten katılımcılar bu konuda karşılıklı görüş alışverişi yaparak hep beraber ortak bir proje veya projeleri yürütebileceklerini belirttiler.

Bayanların birlik ve beraberlik içinde neler yapabileceklerini en iyi şekilde ortaya koyduklarını ifade eden Adile Ataklı, öğrencilere eğitim bursu, ihtiyaç sahibi ailelere yardım ve yeni başlatılan ve büyük ilgi uyandıran ‘Askıda Ekmek’ projesi gibi bir çok önemli çalışmayı hep beraber yaptıklarını yardımlaşma ve dayanışma duygularının toplumun her kesimine yayılması için hep beraber proje üretip uygun olanlara hep birlikte karar verip bu çalışmaları gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Toplantı sonrasında Ihlara Termal Tatil Köyü Pazarlama Müdürü Mutlu Yaman tatil köyü hakkında bilgiler verdi. Kaplıca turizminin Aksaray’da gelişme aşamasında olduğunu belirten Yaman, Ihlara Termal Tatil Köyünün sunduğu imkânları ile bölgede tercih edilen bir merkez olduğunu söyledi.

Ihlara Termal Fizyoterapisti Çetin Konuş ise Ziga bölgesinde bulunan kaplıca suyunun özellikleri hakkında bilgi verdi. Aksaray’ın sahip olduğu kaplıca suyunun içeriğindeki mineralleri ile başta romatizmalı rahatsızlıklar olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiğini söyledi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ