Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Kadın Platformu Toplu Nikâh Töreni yaptı

Kadın Platformu Toplu Nikâh Töreni yaptı
  • 12.03.2016
  • 1.331 kez okundu

Aksaray Kadın Platformu ile Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği toplu nikâh töreni Aksaray Belediyesi Kılıçaslan nikâh salonunda yapıldı..

Törene Vali Şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin, Vali Yardımcısı Haluk Sezen, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, İl Defterdarı Uğur Arslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Kadın Platformu üyeleri, nikâhı kıyılacak çiftler ve aileleri katıldı.

Vali Şeref Ataklı: “Birliktelik ve ailenin devamı karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü göstermekle olur”

Vali Şeref Ataklı törende yaptığı konuşmada: “Burada resmi nikâhlarını kıyacağımız çiftler evlilik hayatını yaşıyorlar ama resmi bir kayıtları söz konusu değil. Bunun yarattığı değişik sorunlar var. Kayıt altına alınmadığı için karşılıklı hakların korunması, sağlanması bakımından bir takım mahsurlar ortaya çıkartıyor. Biz buna dikkat çekmek istedik. Beraber yaşayan, çocuk sahibi olmuş vatandaşlarımızın bu beraberliklerini kayıt altına almayı arzu ettik. Bu şekilde olan ailelerimiz ile irtibat kurduk, rıza gösterenleri resmi kayıt altına almak üzere bir araya getirdik” dedi.

Bu törenin yapılması fikrinin Aksaray Kadın Platformundan çıktığını belirten Vali Ataklı: “Bunu özellikle kadınlar günü münasebeti ile gündeme getirmek istedik. Ayrıca Aksaray için yaptıkları çalışmalardan dolayı Kadın Platformuna teşekkür ediyorum ve burada resmi nikâhları kıyılacak olan ailelerimize de karşılıklı hak ve yükümlülüklerini yerine getirmelerini temenni ediyorum. Çünkü birliktelikleri ve ailenin devamı karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü göstermekle olur” diyerek bütün çiftelere bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Daha sonra Aksaray Belediyesi nikah memuru tarafından Reyis Çiftçi ile Fadimana Yıldız; Yasin Özel ile Adalet Altınkaynak; Erhan Akhuy ile Songül Aslan; Murat Canlıer ile Ayşe Peksoy; Çağlar Akın ile Aydenur Demirtaş’ın nikahları kıyıldı. Çiftlere bu mutlu günlerinde Kadın Platformu tarafından altın hediye edildi. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş beş çiftimize de Ziga Kaplıcalarında bir hafta konaklama hediye ederek çiftlerimizin mutluluklarını katladılar.

Nikah merasiminden sonra birlikte pasta kesen beş çiftimiz konuklarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ