Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Kampüse 2 yılda yaklaşık 16 bin fidan dikildi

Kampüse 2 yılda yaklaşık 16 bin fidan dikildi
  • 01.08.2017
  • 913 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 2 yıllık süre içerisinde, kampüste yaklaşık 16 bin fidan dikildiğini söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 2 yıllık süre içerisinde, kampüste yaklaşık 16 bin dikildiğini söyledi.

Bu hususta, olumsuz toprak ve su yapısına rağmen samimi şekilde gayret gösterdiklerini ve yeşil bir için tüm imkânları titizlikle değerlendirdiklerini belirten Şahin, “Daha önceki dönemlerde kampüste dikilen fidan sayısı 35 bin civarında. 2 yıllık görev süremizde ise biz, 16 bin civarında fidan diktik. Sadece 2 yılda, daha önceki dönemlerde dikilenlerin neredeyse yarısı kadar fidanı toprakla buluşturduk. Bu hususta bizlere hem fidan, hem de toprak temini noktasında destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Ağaçlandırma çalışmalarını dışarıdan toprak temini ile yapmaya çalıştıklarını anımsatan Prof. Şahin, “Bizim için nitelikli toprak temini birinci derecede önem arz ediyor. Bu manada, bitki yetiştirmeye uygun toprak bağışlarını kabule hazırız. Bir kamyon toprakla 4-6 adet fidan yetiştirebiliyoruz. Kampüsümüzün büyüklüğünü baz alırsak, ne kadar çok toprağa ihtiyacımız olduğu net şekilde görülebilir” dedi.

Sadece dikilen fidan sayısına odaklanarak popülist davranmadıklarını, dikilen fidanların yaşaması için büyük gayret sarf ettiklerini ve değerlendirmelerini buna göre yaptıklarını kaydeden ASÜ Rektörü, “Tüm olumsuz koşullara rağmen, kampüs şartlarına uygun fidanlar dikerek, yeşillendirme çalışmalarına devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ