Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
  • 22.10.2015
  • 1.621 kez okundu

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6’ncı Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Aksaray’dan Berat Arıbaş üçüncü oldu..

Türkiye’nin yanı sıra 39 ülkeden 695 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı 2 bin 525 fotoğrafın yarıştığı etkinlikte Hong Kong’dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham birinci oldu.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 6’ncısı düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda, konu manzara olarak belirlendi. Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (FİAP) yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun(TFSF) da katkı sağladığı 6’ncı Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf Yarışması’na katılan eserler, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Marmara Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü’nden Doç. Emre İkizler, AFITAP ve FSK ‘dan Yücel Demir, Kayseri UFAD ‘dan Ahmet Özçelik, KAFSİD ‘den Nurettin Mantar, Aksaray AKFOD ‘den Fahri Tunç ve Niğde NİFOD YK Başkanı Mustafa Doğan Şahiner’ den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında, birinciliği Hong Kong’dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham elde ederken, ikinciliği Konya’dan Serkan Daldal ve üçüncülüğü de Aksaray’dan Berat Arıbaş kazandı.

Yarışmada dereceye giren sanatçılara ödülleri 27 Kasım 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek fotoğraf sergisi ile birlikte törenle takdim edilecek..

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ