Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Kapalı Çarşı yeni kimliğine kavuşuyor

Kapalı Çarşı yeni kimliğine kavuşuyor
  • 25.01.2016
  • 2.135 kez okundu

Aksaray Belediyesi tarafından ‘Kapalı Çarşı Yeniden Canlandırma Projesi’ hayata geçiyor..

Yeni Proje; kapalı çarşının cephe, zemin ve çatı modernizasyonu kapsıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, projenin hayata geçmesiyle kapalı çarşının yepyeni bir görünüme kavuşacağını bildirdi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, hazırlık aşaması süren “” ile ilgili kapalı çarşı esnaflarının da katılımıyla ön bir toplantı yapıldı. Görüşmede projenin şekli, uygulanabilirliği konusunda fikirler ortaya atıldı. Başkan Yazgı, Kapalı çarşının mevcut durumuna karşın böyle bir proje hazırlandığını anlattı.

KAPALI ÇARŞI AKSARAY’IN KALBİ

Aksaray’ın merkezinde bulunan Kapalı Çarşıda yapılacak dönüşüm ile ilgili sunumu değerlendiren Başkan Yazgı “Dönüşüm başlatacağımız bu bölge Aksaray’ın en önemli noktası. Adeta şehrin kalbi gibi. Kapalı Çarşıya dükkanların cephe giydirmesinden, zemin ve çatısına kadar tamamen yenileyeceğiz. Yapacağımız bu yenileme ile esnafımızın ticari hacmi artıracaktır. Ayrıca kent merkezimiz için güzel ve modern görünümlü prestijli bir proje olacak” dedi.

Kapalı çarşı esnafı projeye destek verirken Başkan Yazgı, önümüzdeki günlerde esnaflarla tekrar toplantı yapılacağını duyurdu. Toplantıda projenin maliyetleri, belediyenin hangi konularda ve nasıl destek olacağı konusunun görüşüleceğini açıkladı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ