Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kapı Neden Kilit Tutmuyor

Mustafa Fırat GÜL
Mustafa Fırat GÜL - mustafafiratgul@hotmail.com
 • 05.09.2016
 • 2.191 kez okundu

Şu günlerde (özellikle son bir yıldır) canımızı yakanların hadlerinin bildirilmesi, vatanın bütünlüğünün muhafazası için dua ediyoruz. Duadan başka üzerimize düşen bir vazife çıkarsa taşın altına değil el; beden koymaya hazırım diyenlerden birisi de benim. Sadece ben mi? Elbette hayır! Kızlarım küçücük ama vatan için onlar da canını feda edecek kadar kocaman yüreğe sahipler. Devletiniz olmazsa yumuşak yataklarınız, leziz yiyecekleriniz bir işe yaramaz. Onun içindir ki vatana sahip çıkmak zorundayız.

Bu meşakkatli günler elbette geçecek. Devlete, millete, mukaddesata saldıranlar önceden aleni düşman olurdu ve ecdadımız ona göre tedbirini alırdı. Ahfad ise yani bizler bize benzeyip de bizden olmayanların ihanetiyle sarsılıyoruz. Nereye dönsek düşman. Hem öyle bir düşman ki kapı kilit tutmuyor. Çünkü hain içeriden olunca kapı bir türlü kapanmıyor. Çocuklarınızı emanet ettiğiniz kravat-ceket ve traşı ihmal etmeyen, diliyle sizin yanınızda düzgün ve mantıklı konuşan pekakalı çıkıyorsa, körpe beyinlere Türk düşmanlığı aşılıyor karanlık çökünce de Türk’ün askerine-polisine kurşun sıkıyorsa ne yapacaksınız? Elbette yediği çanağa pisleyenlerin yalını kesecek ve haddini bildireceksiniz. Ama tespit etmek zor çünkü bize o kadar benziyorlar ki güvenlik güçlerimizin geberttikten sonra leşini gördüğümüzde “aaa, buda mı şerefsiz teröristmiş?” demekten alıkoyamıyoruz kendimizi. İnşallah Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia edip de Kürtlükle zerre alakası olmayan bu hainlerin soyunun kuruduğunu göreceğiz.

***

Bakıyorsunuz namaz kılıyor ama Müslüman değil. Ne yapacağınızı bilemiyorsunuz.  Namaz ölçüt mü? Elbette değil! Ben uzun zamandır -belki de on beş yıldır- bir hadis-i şerif’i dillendiriyorum: Namaz ölçü değildir; kişinin ahlakına bakınız!..

Namaz kılan kendisi için kılar. Samimiyse Allah onun ecrini verir. Bana ne birinin kıldığı namazdan. Ben falan adam namaz kılıyor diye her konuda güvenip ona gereksiz tolerans tanırsam sonu hüsran olur. Ki, bakıyorsunuz kıldığı namaz ile övünen, kendini cennette görüp, şekle takılıp başı açığa, sakalsıza cehennemi reva gören zihniyet çoğalıp gidiyor. Gönüllerdekini Allah’ın bildiğini unuttuğu gibi kendisini kayıt memuru zanneden, kafasına göre cennet-cehennem listesi hazırlayan cühela var. İlle de bir cemaate girmek gerekir ya değilse hüsran olursunuz diyerek millete akıl veren akılsız güruhu artarak devam ediyor maalesef.

(Unutmadan; Arap kültürünü İslam zannedenler olduğu gibi batı kültürünü de medeniyet ölçüsü sayanları da ilave edelim. Eğer şaşı iseniz hangi gözünüzün şaşı olduğu önemli değildir. Bu da ona benzer. Hastalıklı zihniyetin sağı-solu olmaz.)

Velhasıl önceden düşman belliydi ama şimdi durum farklı. Müslüman sandığımız tankla vatandaşın üzerinden geçiyor. Sade vatandaş ya da memur sandığımız tankın altına mayın döşüyor. İkisi de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. İkisiyle de namazda saf tutuyoruz. İkisi de safları bozmak niyetinde ama bilemiyoruz, sırrımızı veriyoruz. Allah bizlere basiret, dirayet, dirlik; onlara da zelil ve rezil bir son versin.

Kapının kilidini içeriden açmaya çalışan hain az da olsa hep var olacak ama kilidi de sağlamlaştırmak devlet-millet olarak bizim elimizde. Bunun ilk şartı da vatana sahip çıkmaktır. Tıpkı 15 Temmuz’da çıkanlar gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar yaşar aydın dedi ki:

  Kalemine sağlık kardeşim. Helal olsun.

 2. Avatar alperen dedi ki:

  Allah vatanımıza milletimize zeval vermesin.

  Ezan dinmez diyen, bayrak inmez diyen, şehit ölmez diyen, birileri var..

  Bayrakla dertleşen, toprakla birleşen, can verip devleşen, birileri var!

YORUM YAZ