Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Karabağ’dan Aksaray’a gönül köprüsü kuruluyor

Karabağ’dan Aksaray’a gönül köprüsü kuruluyor
  • 22.07.2017
  • 1.111 kez okundu

Şehrin ilk ve tek tematik parkı olma özeliği taşıyan Karabağ Tematik Parkının açılış töreni için Aksaray’a gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ve beraberindeki heyet Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret etti.

Milletvekili Paşayeva ziyaret sırasında yaptığı açıklamada “ Türkiye bizim vatanımızın bir parçası sizler ise çok değerli kardeşlerimizsiniz. Aksaray’ın sıcaklığı ve sizin bu güzel kardeşliğiniz bizim için her şeyin üstünde. Aksaray’ın bizim gönlümüzde başka bir yeri var. Manevi yeri var. Buraya geldiğinizde yorgunluğunuz unutuyorsunuz .Çok güzel bir şehir. Size teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Azerbaycan’dan güzel Aksaray’ımıza çok selam ve sevgi getirdim. Aynı zamanda sizi Azerbaycan’a davet ediyoruz. Karabağ’ın ismini Aksaray’da böyle güzel bir parka verilmesi ve anıtın dikilmesi bizleri çok duygulandırdı. İnşallah Karabağ’dan Aksaray’a gönül köprüsü oluşturuyoruz. Azerbaycan Türkiye Kardeşlik gecesi olacak. Bunun için çok Teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Paşayeva “ İnşallah bu parkımızdan sonra devamı gelecek. Kardeş şehirler kardeş belediyeler olacak. Bu işbirliği daha da artacak. Bu arada Aksaray çok değişmiş. Yeni projeler başlamış. Birçok çalışmayı yeni görüyorum. Tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Bütün vatan topraklarının kalkınması hepimizi mutlu eder. Bu güzel birliğimizi kardeşliğimizi devam ettireceğiz. Aksaray’dan Dosta da düşmana da kardeşliğimizi mesaj olarak göndereceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye ile Azerbaycan’ın kardeş ülke olduğunu ve bu güzel kardeşliğin Aksaray’da da devam ettiğini belirterek Karabağ Tematik park ile bu kardeşliği perçinlediklerini kaydetti.

Yapılan görüşmelerin ardından Milletvekili Ganire Paşayeva Azerbaycan’dan getirdiği hediyeleri Başkan Yazgı ve eşi Hasibe hanıma takdim etti. Başkan Yazgı’da bu güzel jeste karşılık Paşayeva’ya çeşitli hediyeler verdi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ