Aksaray Haberleri

Karabatak: Tıbbiyelilere, Türk hekimlerine çağrımızdır | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Karabatak: Tıbbiyelilere, Türk hekimlerine çağrımızdır

Karabatak: Tıbbiyelilere, Türk hekimlerine çağrımızdır
  • 29 Kasım 2020

Başkanı Op. Dr. , Aksaray Tabip Odası’nın da aralarında bulunduğu Tabip odaları, hekim dernekleri ve grupları olarak yayınladıkları bildiri ile Şebnem Korur Fincancı liderliğindeki TTB Merkez Konseyi’nin hekim hakları ve sorunları ile hiçbir samimi ilişkisinin kalmadığını vurgulayarak şu açıklamaları yaptı:

“Tıbbiyelilere, Türk hekimlerine çağrımızdır;

Türk hekimleri, vatanına ve milletine bağlı, vatandaşlarının sağlığı için hayatını tehlikeye atmaktan çekinmeyen kutsal bir mesleğin temsilcileridir. Türk hekimlerinin, Anayasal Meslek Kuruluşu TTB, bugün bölücü emellere hizmet eden kişi ve kuruluşlarla temas içinde ve her fırsatta ülkemizi dış devletlere şikayet etmek için bahane arayan, bunu da demokrasi maskesi altında yapan bir kadro tarafından yönetiliyor.

‘MASKE OLARAK KULLANIYORLAR’

“Bizler, TTB yönetimini, bölücü mahfillerden uzak durmaları yönünde defalarca kamuoyuna önünde açık ve kararlı biçimde uyarmış Tabip Odaları ve Hekim Grupları olarak, bir kez daha haykırıyoruz:

Merkez Konseyi Başkanı, Öcalan’a özgürlük platformu ile anılan, Yüksek Onur Kurulu üyesi, bölücü faaliyetlerin odağı olarak bilinen PKK’nın bağlı kuruluşu iddiaları ile gündeme gelen DTK üyeliği iddiası ile tutuklanan, mevcut TTB yönetiminin, hekim sorunları ve hekim hakları ile hiç bir samimi ilişkisi kalmamıştır.

Hekim hakları ve toplum sağlığı çalışmaları sadece, gerçek amaçlarını saklamak için bir maskedir.

“Türk hekimleri,

Vatanın ve milletin birliği ile hekimliğin kaderi arasındaki güçlü ilişkinin bilincinde olarak, ulusal bütünlüğümüze karşı karar ve eylemlerini devam ettiren mevcut TTB yönetimine daha fazla tahammül etmek zorunda değildir!

TTB’yi, Türk hekimlerini birleştiren temsil eden, milli ve demokratik bir kuruma dönüştürmek için Türk hekimlerini, Tabip odalarına üye olmaya ve TTB’yi Türk milletine yaraşır bir hekim örgütü yapmak için göreve davet ediyoruz.”

Bildiriye şu örgütler imza verdi:

Afyonkarahisar TO, Kütahya TO, Malatya TO, Aksaray TO, Amasya TO, Nevşehir TO, Çorum TO, Niğde TO, Kahramanmaraş TO, Ordu TO, Karabük TO, Rize – Artvin TO, Karaman TO, Sakarya TO, Kayseri TO, Tokat TO, Kırşehir TO, Yozgat TO, Konya TO, Erzurum – Kars – Iğdır – Ardahan – Bayburt – Gümüşhane TO, Ankara TO, Hekimiz Biz Grubu, Antalya TO, Önce Hekim Grubu, Balıkesir TO, Önce Hekim Grubu, İstanbul TO, Cumhuriyetçi Hekimler Grubu, İzmir TO, Hekim Güçbirliği Grubu, 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği, Milliyetçi Hekimler Derneği.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ