Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Karatay’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Karatay’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı
  • 02.12.2016
  • 1.550 kez okundu

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir basın bildirisi yayınlayarak engelliler gününü kutladı.

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir basın bildirisi yayınlayarak engelliler gününü kutladı.

Karatay mesajında: “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Doğuştan veya daha sonra bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma hali, her insanın her zaman karşılaşabileceği durumlardan biridir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hayatlarının her alanında hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır.

Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Her insanın hayatta yapamadıkları var, bu bizi engelli mi yapar? Sosyal hayata ve çalışma hayatına uyum sağlama, insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşamak, fiziksel ve zihinsel engellere bakılmaksızın her vatandaşımızın en temel hakkıdır. Bu nedenle ülkemizdeki engelli kardeşlerimizin eşit birer vatandaş olarak; ekonomik, sosyal ve siyasal hayata katılımlarının sağlanması ve yardıma muhtaç olmayacak şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için yapılması gerekenler büyük önem arz etmektedir.

Partimizin 15 Yıllık iktidarı döneminde, engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşabilmeleri için pek çok reformlar gerçekleştirilmiş ve çok önemli adımlar atılmıştır. Yapılan yasal düzenlemelerle, eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar gerçekleştirilen uygulamalarla pek çok konuda engelli kardeşlerimize hakları teslim edilmiştir. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata uyum sağlamaları, her türlü haktan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çalışmalar bundan sonra da hız kesmeden devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler ile engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Günü’nü tebrik eder, aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı bir yaşam geçirmeleri dileklerimle selam ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ