Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Karatay’dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Karatay’dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
  • 06.10.2015
  • 1.268 kez okundu

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay,2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı..

Karatay, yayınladığı basın bildirisinde 2015-2016 yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin bugün çaldığını belirterek, eğitim – öğretim yılının başta öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz olmak üzere tüm ülkeye ve şehrimize hayırlı olmasını temenni eder eğitim camiasına başarılar dilerim.

Hiç kuşku yok ki Ak Parti hükümeti döneminde önemli derecede eğitim seferberliği yaşandığını belirten İl Başkanı Karatay, Ak Parti döneminde bu sayının 3853’e çıkartılarak 13 yıl içersinde tüm cumhuriyet döneminde yapılan derslik sayısı kadar derslik yapıldığını belirtti. İl Başkanı, akıllı tahtanın liselere kurulduğunu ve ortaokullara da akıllı tahtaların kurulacağını, tablet bilgisayarlarında okulların açılmasına müteakip öğrencilere dağıtılacağını, eğitim seviyesinin ve kalitesinin artması için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Ülkemizde her öğretim yılı bir öncekinden çok daha iyi şartlarda başlamaktadır. Ülkemizin geleceğini inşa eden en önemli sorumluluk sahibi kitle hiç şüphesiz ki öğretmenlerimizdir. Başarıya giden yol sadece öğretmenlerimizin fedakâr çalışmalarına bağlı değildir. Bunlara eğitim ve öğretimin sağlanması için gerekli şartlarda gereklidir. Teknolojinin bütün faydalarından bütün çocuklarımız faydalanıyor bunları bizlerde görmekteyiz dedi.

Geleceğimiz adına ortak paydada çocuklarımızın eğitimidir diyen il başkanı Abdulkadir Karatay, duygu ve düşüncelerle 2015- 2016 eğitim-öğretim yılını en içten dileklerimle kutluyor, Türkiye’miz için hayırlı, başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum, dedi..

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ