Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Kayıt dışı işçi istihdamı ile mücadele kapsamında ziyaret

Kayıt dışı işçi istihdamı ile mücadele kapsamında ziyaret
  • 21.12.2015
  • 1.674 kez okundu

Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürü Saffet Çalışkan, Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama Fabrikası’nı ziyaret etti..

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, Aksaray SGK’ın kayıt dışı işçi istihdamı ile mücadele kapsamında bir dizi faaliyet gerçekleştirdiğini belirtti.

Okullarda Sosyal Güvenlik ve kayıt dışı ile ilgili bilgilendirme seminerleri düzenlediklerini aktaran Çalışkan, kayıt dışı işçi çalıştırmayıp, primlerini düzenli ödeyen iş yerlerini ziyaret edip teşekkür belgesi vererek farkındalık oluşturulmaya çalıştıklarını aktardı.

Bu kapsamda Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama A.Ş. Aksaray Fabrikasını ziyaret ettiklerini aktaran Çalışkan, Fabrika Direktörü Ömer Ataman ve Fabrika Müdürü Mustafa Karamustafa ile bir araya geldiklerini dile getirdi.

SGK olarak kayıt dışı istihdamla ilgili çalışmaları kapsamında bir yandan eğitim çalışması yaparken diğer taraftan ise denetmenleri tarafından ‘alo 170’e gelen ihbarları değerlendirdiklerini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

“Kayıt dışının önüne geçmek için faaliyetlerimiz sürerken, bir diğer hususu da unutmamak lazım. Kayıt dışı işçi çalıştırmayıp, düzenli prim ödeyen iş verenlerimizi ziyaret ederek, farkındalık oluşturuyoruz. Ziyaretlerde işverenlerin bu tutumlarını devam ettirmesi üzerine kendilerine Teşekkür Belgesi veriyoruz.”

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ