Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

Kaz ve Ördek Yetiştiriciliği sertifika dağıtım töreni düzenlendi

Kaz ve Ördek Yetiştiriciliği sertifika dağıtım töreni düzenlendi
  • 19 Şubat 2019

Aksaray Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksaray Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlenen ve toplamda 125 çiftçiye eğitimi verildi. 368 saatlik bu eğitimi tamamlayan çiftçilere eğitim sertifikaları verildi.

Bu eğitim alan ve sertifikaya hak kazanan çiftçilere hitaben konuşan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “Sertifikalarınız ile Aksaray’ımızda üretime katkı yapacağınıza canı gönülden inanıyorum, sertifikalarınızın dolapta değil de faaliyette olması dileğimle teşekkür ediyorum ama esas teşekkürü Sayın Valimize ediyorum. Geldiği günden bu güne kadar tarım ve hayvancılık ile ilgili her projeye katılarak destek oldular” dedi.

Valimiz Ali Mantı sertifika töreninde yaptığı konuşmada “Üreterek ülkeye en büyük hizmeti yapmış oluruz. Bu gün eğitimini alarak bu işe emeğini koyan ve emeği geçenlere özellikle üreticilere teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Sertifika törenine Aksaray Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Aksaray Defterdarı Uğur Arslan, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Kurum Müdürleri ve çiftçiler katıldı..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ