Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Kent estetiğine yönelik çalışmalar büyük beğeni topluyor

Kent estetiğine yönelik çalışmalar büyük beğeni topluyor
  • 11 Ekim 2021

Şehrin modern ve güzel görünümüne katkı sağlamak için çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi şehre estetik dokunuşlar yapmayı sürdürüyor.

Aksaray’ın tüm mahallelerinde ve şehir giriş çıkışlarına yapılan estetik çalışmalar şehrin görünümüne daha da güzellik katıyor. Aksaray Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde dekoratif aydınlatmalar, peyzaj düzenlemeleri, duvar tabloları, dekoratif Aksaray yazıları, duvar süslemeleri ve çim çit giydirme çalışmaları gibi uygulamalarla şehrin görselliğini daha da artırıyor.

Estetik çalışmalar kapsamında şehir içi ulaşımda kullanılan otobüs durakları Aksaray’ın doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri olan Ulu Cami, Ihlara Vadisi, Eğri Minare, Hasandağı, Sultanhanı, Azm-i Milli Güzelyurt Evleri’nin görselleri ile süslendi.

Şehri ziyaret eden misafirlerin hafızasında iz bırakmak adına şehir giriş çıkışlarına ve kavşak noktalarına yerleştirilen dekoratif “Aksaray” yazısı ve ay yıldızlı aydınlatmalar şık bir görünüm kazandırırken vatandaşların da ilgi odağı oldu.

Aksaray Belediyesi, cadde sokak ve meydanlarda bulunan trafo binaları, elektrik panoları, istinat duvarları gibi alanlara Aksaraylı ressamın fırçasından göze hoş gelecek resimlerle donattı.

Vatandaşlara temiz ve nezih ortamlar sunmak için çalışmalar sürdüren Aksaray Belediyesi 48 mahallede bulunan 7 bin 500 adet çöp konteynırından bin 700 çöp konteynırını çim çit giydirmeleriyle kapladı. Aksaray Belediyesi atölyelerinde üretilen çim çit giydirmeleri ile çöp konteynırlarının kötü görünümün önüne geçildi.

Başkan Dinçer, şehir genelindeki estetik çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şehrin görsel zenginliğine katkı sağlamak için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında benzer çalışmaların süreceğini vurguladı..

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ