Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Koçaş, hükümetin ekonomik adımlarını değerlendirdi

Koçaş, hükümetin ekonomik adımlarını değerlendirdi
  • 11.12.2016
  • 1.232 kez okundu

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda alınan kararları paylaşırken, kararlar iş dünyasında memnuniyet yarattı.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda alınan kararları paylaşırken, kararlar iş dünyasında memnuniyet yarattı.

Hükümetin adımlarını değerlendiren ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; Prim borçlarının ötelenmesi, 250 Milyar Liralık kredi kaynağı, 600 Bin Kişiye iş imkânı, KOBİ’lere 50 Bin Liralık Faizsiz Kredi, başta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler olmak üzere tüm sanayi tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Özellikle firmaların şuan piyasada nakit ihtiyaçları ve nakit sıkıntıları söz konusudur.

Hükümetimizin bu noktada nakit sıkıntısını rahatlatmak, işlerini genişletmelerini sağlamak hatta istihdamı artırmak için hazine kefaleti getirmek suretiyle, Kredi Garanti Fonu’nun kefaletiyle 250 milyar liraya kadar bir kredi hacmi oluşturacak olması gayet yerinde bir harekettir. Yine aynı şekilde Özel sektör işverenlerinin, asgari ücret desteğinden yararlanmalarını, ‘esas prim ödeme gün sayısına karşı gelecek şekilde 2017 Ocak, Şubat, Mart, üç aylık primlerini 2017’nin Ekim, Kasım, Aralık ayında tahsil edecek olması firmalarımızın bu süreçteki zor günlerden geçmesindeki adımları kolaylaştıracaktır. Şuan ülkemizde işletmelerimizin bankalardan almış olduğu kredilerde yüksek faiz oranlı söz konusu olup bu oranlar KOBİ’lerimiz başta olmak üzere tüm işletmelerimizin üzerinde büyük bir yüktür.

Bu nokta da Devletimiz tarafından işletmelere ilk 12 ay için geri ödemesiz olmak üzere 3 yıl vadeli 50 bin lira kredi desteği KOBİ’lerimiz ve işletmelerimize rahat bir nefes aldıracaktır.

Ülkemiz 15 Temmuz Darbe girişiminin başarısız olması ile birlikte içerdeki ve dışardaki düşmanlarımızın değişik oyunlarına maruz kalmaktadır. İstediklerini elde edemeyen başta dış güçler olmak üzere tüm düşmanlarımız ekonomimiz ile oynamaya çalışıyor ve ülkemizi zor duruma sokmaya çalışıyorlardır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu oyunların bozulması için geçtiğimiz günlerde Dolar ve Euro’nun değerini azaltmak Türk Liramızın değerini artırmak için bir kampanya başlattı.

Aksaray olarak bizlerde bu kampanyaya sonuna kadar destek veriyoruz. 15 Temmuzda göstermiş olduğumuz milli ruh ile başlayan birlik ve beraberliğimiz bu süreçte de devam edecektir. Hükümetimizin bu noktada yapmış olduğu tüm çalışmaların destekçisi olacağımızı belirtiyoruz ”Dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ