Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Koçaş: Sanayicilerimiz bu pazarı değerlendirmeli

Koçaş: Sanayicilerimiz bu pazarı değerlendirmeli
  • 20.06.2016
  • 1.479 kez okundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, ilimizdeki sanayicilere yeni ihracat yapabilecekleri uygun pazarlar hakkında bilgi verdi..

Türki Cumhuriyetler, Avrupa, İskandinavya, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden en iyi ihracat yapılabilecek pazarlar ve sektörler hakkında açıklama yapan ATSO Başkanı Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Türkiye’nin 2023 yılında 500 Milyar Dolar ihracat ile Dünya’nın en büyük 10 ekonomisi arasında olabilmek ve dış pazarlara açılmasını artırmak için Ekonomi Bakanlığımız çalışmalar yürütmekte ve en iyi pazarları bularak sanayicileri davet etmektedir. Açıklanan ülkeler ve sektörler arasında ilimiz sanayicinin ilgi duyacağı birçok ihracat pazar alanı mevcuttur.

Bu alanlara ve sektörlere bakacak olursak Kimya sektöründe Ekvator, Plastik sektöründe Kolombiya, Yunanistan ve Bulgaristan, Plastik ambalaj malzemeleri ile ev ve mutfak eşyalarında Tunus, Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde Yunanistan, Hong Kong, Ekvator ve Bulgaristan, İlaç ve eczacılık ürünleri ile sağlık ekipmanlarında Yunanistan, Singapur ve Bulgaristan, Gübrede Yunanistan ve Tacikistan, Zirai ilaçlarda Yunanistan, Kauçuk sektöründe Bulgaristan, İnşaat malzemelerinde Kolombiya ve Tacikistan, Camdan mamul eşyalarda Danimarka sanayicilerimizin rahatlıkla ürünlerini ihracat edebilecekleri ülkelerin başında gelmektedir.

Aksaray artık kabuğunu kırmaya çalışan şehir görüntüsünden hızla uzaklaşmakta olup sanayi alanında gelişen ve cazibe merkezi haline gelen bir il konumuna gelmiştir. Sanayicilerimiz kendilerini riske etmeyecek pazarlar aramakta ve ihracat yapmak için kendileri ile yarış içerisine girme gayretindedirler. Devletimiz, Ekonomi Bakanlığı aracılığı ile alanında uzman kişiler tarafından bu pazarları araştırmakta ve ihracatçı firmalarımızı pazarlara davet etmektedir. Bugün ülkemiz genelinde birçok firma bu yolu kullanarak kendilerini yeni pazarlara sokarak önemli derece de gelir elde etmektedirler. Belirttiğimiz ülkelerde şuan pazarlar sanayicilerimiz için gayet uygun durumdadır. Aksaray Sanayisinin merkezi olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak ihracatı her dönem destekleyerek sanayicilerimizin arkasında olduk ve olmaya devam edeceğiz” Dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ