Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Koçaş’tan Aksaray halkına çağrı

Koçaş’tan Aksaray halkına çağrı
  • 17.10.2016
  • 1.572 kez okundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray halkından bir istekte bulundu..

Alışveriş merkezlerinin artması ile birlikte orta ve küçük işletmelerin zor günler geçirdiğini belirten ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray halkına seslenerek yerel esnaftan alışveriş yapılması için çağrıda bulundu.

İyi günümüzde, düğünümüzde ve cenazemizde bizimle olan, kimi zaman evimizin anahtarını hatta çocuğumuzu ‘biraz burada oyalansın’ diye emanet ettiğimiz yerel esnafımızın, ayakta durabilmesi ve geçimini sürdürebilmesi için destek olunması gerektiğini belirten ATSO Başkanı Ahmet Koçaş açıklamasında ; “ Son yıllarda ülke genelinde ve ilimizde hızla ilerleyen AVM kuruluşları diğer illerde olduğu gibi ilimizde de esnaflarımıza zor günler geçirmektedir.

Bizler her zaman yöresel ürünlerin öncelikli olmasını istediğimiz gibi alışverişlerimiz de önceliklerin yerel esnaflarımızdan alınması gerektiğinin kanaatindeyiz. Sevdası Aksaray olan, Aksaray’da yaşayan, yeri geldiği zaman çocuğumuzu, kardeşimizi, ailemizi emanet ettiğimiz, üzerimizde para olmadığında sonra veririm kelimesini kullandığımız her şeyden önemlisi bizimle ağlayan bizimle gülen esnaflarımıza yaşamış oldukları zor süreçte destek olmalı ve alışverişlerimizi öncelikle onlardan yapmalıyız. Burada tüm Aksaray halkına iş düşmektedir.

Geçtiğimiz gün içerisinde yöresel ürünler ile ilgili açıklama yaptığımızda esnaflarımızın arkasında durulmasını ve zarar verilmemesi gerektiğini belirttik. Aksaray esnafı zarar görmemeli ve öncelikli onlar desteklenmelidir. Bizler Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman üyelerimize yerel esnaftan alışveriş yapılması gerektiğini düzenlemiş olduğumuz her programda söylüyoruz. Buradan da basın ve sosyal medya aracılığımızla vatandaşlarımıza sesleniyor ve Aksaray Esnafına sahip çıkmaya davet ediyoruz” Dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ