Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Komşu üniversitelerle iyi ilişkiler devam edecek

Komşu üniversitelerle iyi ilişkiler devam edecek
  • 29.05.2019
  • 2.786 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni dönemin fiziki olarak gelişimin yanı sıra, akademik manada derinleşecekleri bir dönem olacağını belirtti.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Şahin’e tebrik ziyaretinde bulundu. Komşu üniversitelerin işbirliğine dikkat çeken ve ilk dönemde olduğu gibi, yeni dönemde de bu işbirliklerini geliştireceklerini söyleyen ASÜ Rektörü Şahin, “Niğde ile tarihsel bir bağımız var ve Üniversitelerarası ilişkiler de oldukça iyi seviyede. Yeni dönem, fiziki gelişimlerle birlikte, akademik manada derinleşeceğimiz bir dönem olacak. Burada komşu üniversitelerle işbirlikleri önem teşkil ediyor. İmkânların karşılıklı kullanımı hem kurumları, hem de şehirleri geliştirir” dedi. Şahin, Prof. Kar’a, ziyareti münasebetiyle teşekkür etti.

NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar da, işbirliklerini geliştirmek için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, ASÜ Rektörü Şahin’e, yeni döneminde başarılar diledi. NÖHÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Çınar’ın da katıldığı ziyaret, hediye takdiminin ardından sona erdi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ