Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

‘KOP Okuyor Projesi’ hayata geçiyor

‘KOP Okuyor Projesi’ hayata geçiyor
  • 24.01.2017
  • 1.538 kez okundu

Aksaray Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘KOP Okuyor’ projesi hayata geçiyor..

ile İl işbirliğiyle ‘’ projesi hayata geçiyor. Projenin en önemli hedefi topluma okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma kültürünü yaygın hale getirmek.

Aksaray Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayrullah Alaboyun, Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE sorumlusu Selahattin Göktaş katıldı.

Projenin içreği ve hedefinden bahseden Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, “KOP okuyor projesi kapsamında beledimizle işbirliği içerinde Aksaray’da kitap okuma kampanyası başlatıyoruz. KOP okuyor projesi dahilinde ‘Al Götür, Oku Getir’ sloganıyla vatandaşlarımıza kitap okuma farkındalığı oluşturmak istiyoruz. Bu proje KOP tarafından finanse ediliyor. 26 Bin liralık bir projedir.

Aksaray’da da belediyemizin uygun göreceği farklı noktalara Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca onaylı kitapların yer aldığı dolapları bırakarak vatandaşlarımızın kitap okumalarını sağlayacağız. Kitap koyacağımız bölge 15 Temmuz Milli İrade Meydanı olabilir, insanların yoğun olduğu otogar, adese içinde belediyemizin sanat atölyesi olabilir, yine emekliler lokali olabilir. Şimdiden vereceğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise içinde bulunduğumuz teknoloji çağında okuma alışkanlığı ve kültürünün sürdürülebilir olması için bu projeye destek verileceğini belirterek “KOP ile birlikte geçekleştirilen bu proje, okuma konusunda hakikaten bir farkındalık oluşturuyor. Okumak, teknoloji çağında daha fazla önem kazanıyor çünkü bilgisayarın, telefonun hakim olduğu bir çağda; her yaştan insanımızın okumaya yönelmesi ve okuma alışkanlığı edinmesinden daha güzel bir şey olamaz. İnsanlarımız yoğun olduğu yerlere kitaplarımızdan koyarız talep olursa kitap bıraktığımız noktaları artırabiliriz” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, Milli Eğitim Bakanlığın proje olarak tüm Türkiye’ye örnek gösterdiği Anadolu Mektepleri okumaları ile bu yeni projenin birlikte yürüyeceğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü Karta, KOP’dan destek alan Güzelyurt ilçesi ve Anadolu mektep okumalarının devam ettiği Gülağaç ilçesinde bu projeyi başlatacaklarını duyurdu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ