Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Köylerdeki ilkokul öğrencilerine kırtasiye yardımı

Köylerdeki ilkokul öğrencilerine kırtasiye yardımı
  • 03.10.2017
  • 1.099 kez okundu

Aksaray Valiliği himayesinde Aksaray Ziraat Odası Başkanlığı ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ortak organizasyonunda 84 köyde toplam 3 bin öğrenciye kırtasiye yardımları devam ediyor..

himayesinde ve ortak organizasyonunda 84 köyde toplam 3 bin öğrenciye kırtasiye yardımları devam ediyor.

Merkeze bağlı Karkın köyünü ziyaret eden Vali Aykut Pekmez, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk’ün katılımıyla Şehit Cumali Çağlar İlkokulu’nda düzenlenen kırtasiye dağıtım törenine katıldı. 1.sınıf öğrencilerini ziyaret eden Vali Pekmez; öğrenci ders sıralarına oturarak miniklerle bir süre sohbet etti.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, okul idareci ve sınıf öğretmeninden bilgi alan Vali Pekmez; Aksaray Ziraat Odası ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından alınan içerisinde çeşitli kırtasiye malzemeleri bulunan paketleri öğrencilere dağıttı.

Vali Pekmez burada yaptığı açıklamada; Eğitimdeki en büyük amacın fırsat eşitliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Köyde okuyan öğrenci ile şehirde veya büyükşehirde okuyan öğrencilerin eğitimde aynı olanaklara sahip olmasının önemine vurgu yapan Vali Pekmez; “ Son 15 yılda eğitime yapılan yatırımların bu fırsat eşitliğini yarattı. En iyi şekilde yetişerek mezun olan öğrencilerimiz gelecekte ülkemizin hak ettiği yere gelmesinde hepsi birer temel taşı olacaklar.” dedi.

Vali Pekmez; çok önemli bir kampanya başlatan Ziraat Odası ile Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine gösterdikleri duyarlılıkları nedeniyle teşekkür etti.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise yaptıkları açıklamalarda köylerde eğitim-öğretim gören toplam 3 bin çocuğa kırtasiye yardımında bulunacaklarını belirttiler.

STK’ların sosyal sorumluluklarına dikkat çeken başkanlar; öğrencilere destek olmaktan onları mutlu etmekten dolayı büyük onur duyduklarını ifade ettiler..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ