Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

Köylere 2 bin 200 adet ilave çöp konteyneri dağıtılacak

Köylere 2 bin 200 adet ilave çöp konteyneri dağıtılacak
  • 12.04.2016
  • 1.123 kez okundu

Aksaray Valiliği İl Özel İdaresi tarafından köylere toplam 3 bin 200 adet çöp konteyneri dağıtıldı..

, il genelindeki köylerin tamamında çöplerin toplandığını belirterek ihtiyaç durumları göz önüne alınarak ilave 2 bin 200 adet daha çöp konteynerinin bu yıl içinde köylere dağıtılacağını söyledi.

Çöp toplama hizmetinin İl Özel İdaresi tarafından verildiğini, vatandaşların bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini ifade ettiklerini söyleyen Vali Ataklı; ‘Köylerimizde şehirlerimiz gibi tertipli düzenli ve temiz olmak durumunda, hiç kimse çöpünü çevreye ve insanlara zarar verir şekilde gelişi güzel atmamalı. Temiz bir çevrede yaşamak her insan için bir haktır. Bu şehirde de aynı köyde de aynı’dedi.

Temiz bir çevrede yaşama imkanı sağlamak için Aksaray İl Özel İdaresi tarafından yapılan planlama ile bütün köylere çöp konteyneri dağıtılarak köylerde çöplerin toplanmasına başlandığını ifade eden Vali Ataklı, başlangıçta 1.500 adet olarak dağıtılan çöp konteynerlerinin toplamda 3 bin 200 adete ulaştığını söyledi.

Vali Ataklı : “Bütün köylerimizde yerleşim yerlerinin büyüklüğüne göre çöp konteynerleri dağıtıldı. 2016 yılında ihtiyaç duyulan yerler belirlenerek ilave 2 bin 200 adet çöp konteyneri daha dağıtılacak. Her evin önüne bir çöp konteyneri koyma şansımız yok ancak son dağıtım bütün köylerdeki ihtiyaca göre planlandı” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ