Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yapıldı

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yapıldı
  • 31.03.2016
  • 1.934 kez okundu

Aksaray’da 15 Kur’an Kursunun katılımı ile “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma” yarışması yapıldı..

İl Müftülüğünün organize ettiği yarışmada Laleli Erkek Hafız Kuran Kursu Öğrencisi Muhammet Murat Çetin Aksaray birincisi oldu.

Aksaray birincisi olan Laleli Erkek Hafız Kuran Kursu Öğrencisi Muhammet Murat Çetin konuşmasında, ”Kur’an Kurslar arası “Kur’an’ı Kerimi Güzel Okuma” yarışmasına girdim ve birinci oldum. Allah’ın izniyle ve bölge yarışmasında da birinci olmayı umuyorum ”dedi.

Yarışmaya nasıl hazırlandığını da belirten Çetin, ”Günlük düzenli çalışarak, belli bir programla, hocalarımın verdiği kıraat dersi aldım. Ezberler verdim. Hafız Vali olmak istiyorum ”diye konuştu.

Laleli Erkek Hafız Kuran Kursu Hocası Selahattin Kutlu Türkan ise “Bu madeni bir yarıştı. Bu birincilikte bütün hocalarımızın emeği var. Başarı kursumuzun olduğu gibi Aksaray’ımızın da başarısıdır. Öğrencimizin bölgede de birinci olmasını temenni ediyoruz. Bunlar bizim en büyük sermayelerimiz. Geleceğin imarları, dini sahada hizmet edecek öğrencilerimiz. Kendi görevimizi tevdi edeceğimiz Kur’an nöbetimizi devredeceklerimizdir ”şeklinde konuştu. Ayrıca 29 Nisan tarihinde bölgede yapışması Konya’da yapılacak..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ