Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Kur’an’ın değil 300 ayetine bir harfine bile dokunamazsınız!

Kur’an’ın değil 300 ayetine bir harfine bile dokunamazsınız!
  • 11.05.2018
  • 839 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Kur’an-ı Kerim’den “bazı ayetlerin çıkartılması” gibi küstah bir talepte bulunan Fransız “’ni şiddetle kınadıklarını ifade etti.

İlgili gazetede 300 entelektüel ve siyasetçinin imzasını taşıyan bir manifesto yayınlandığını, bu manifestoda Yahudi düşmanlığı ve şiddet yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’deki bazı ayetlerin çıkartılması talebinde bulunulduğunu kaydeden Şahin, bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı. “Şüphesiz o Zikri (Kur’an’ı) biz indirdik! Onun koruyucusu da elbette biziz” ayetine dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Yüce Allah, Kitabında en ufak bir değişiklik yapması durumunda, tebliğini yapan Peygamberini bile keskin bir dille uyarmaktadır. O’nun gönderdiği son ilahi kitap olan Kur’an’ın değil 300 ayetine, bir harfine dahi müdahale etme teşebbüsünde bulunmak, din ve vicdan hürriyetiyle bağdaşmamakla birlikte, ilahi alana yapılmış çok açık bir hak tecavüzü ve daha önceki kitaplarda yapıldığı gibi ilahi kitabı tahrif etme arzusunun bir tezahürüdür” dedi. Şahin, şöyle devam etti: “Kur’an, ‘Kim bir insanı kısas veya yeryüzünde fesat ve bozgunculuk çıkarma suçu gibi bir sebebe dayanmaksızın haksız yere öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur’ buyurmaktadır. Bu emri buyuran bir kitabı ön yargı ve başka saiklerle, kendi düşünce ve uygulamalarının ürettiği aşırı uçların eylemlerinden yola çıkarak şiddet ve Yahudi düşmanlığı ile suçlamak, şayet amaçlı bir İslam düşmanlığı ve ‘İslamafobi’ değilse, en hafif ifadesiyle cehalet, gaflet ve dalalettir.”

Rektör Şahin, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Nitelik olarak yaratıcıya karşı haddini aşan, din ve vicdan hürriyetini açıkça ihlal eden, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan ve İslamafobinin net bir örneği olan bu teşebbüsü Aksaray Üniversitesi olarak şiddetle kınıyoruz.”.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar azamat dedi ki:

    kardaşım sen ilk önce hakkında ortada gezen fetö muhabbetini bir aydınlat, madem suçsuzsun çık konuş

YORUM YAZ