Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kurban derileri Ülkü Ocakları’na

Kurban derileri Ülkü Ocakları’na
  • 03.09.2016
  • 2.295 kez okundu

Aksaray Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından her yıl Kurban Bayramı’nda başlatılan deri toplama kampanyası ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanıyor..

Aksaray Ülkü Ocakları ‘Kurban Derileri Ülkü Ocaklarına’ adlı kampanya ile bu yıl kurban kesecek vatandaşların kurban derilerini Ülkü Ocakları’na bağışlama talebinde bulundu. Ülkü Ocakları’nın son yıllarda ortaya koyduğu atılımlar ve projelerle ülke genelinde iyilik ve hayır işlerinde birçok sivil toplum örgütüyle yarışır hale geldiğini ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da örnek gösterilir güzide bir vakıf olduklarını hatırlatan Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen, Ülkü Ocakları’nda toplanacak kurban derilerinin gelirinin başta eğitim faaliyetleri ve kültürel projelerde değerlendirileceğini söyledi.

Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen, “Ülkü Ocakları’nın dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve yalnız kalan Müslümanlara ve tüm Türk Dünyasına yardıma koştuğunu belirterek “Irak’ta, Suriye’de mağdur olan ve her an sistematik soykırımlara kurban verebileceğimiz Türkmen kardeşlerimizin imdadına dün olduğu gibi bugünde Ülkü Ocakları yetişmiştir. Oralara yaptığımız gıda, sağlık ve diğer yardımlarımız sürmektedir” dedi. Bunun yanı sıra Ülkü Evleri’nde eğitim ve öğretim gören birçok gence yardımcı olduklarını, Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Projesi’yle yine birçok yükseköğrenim görmeye hak kazanan üniversite öğrencilerine ulaşım bursu gibi imkânlar oluşturduklarını da belirten Sercan Belgemen, Ocak bünyesinde toplanacak kurban derilerinin bu faaliyetlerde hayırlı amaçlarla kullanılacağını söyledi.

İletişim Bilgileri:
0 544 602 68 88
0 541 399 34 88

 

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ