Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Kurtuluş semt pazarının üzeri kapatılıyor

Kurtuluş semt pazarının üzeri kapatılıyor
  • 23 Şubat 2021

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara ve esnaflara daha konforlu bir alışveriş imkânı sunmak için Kurtuluş Pazarının üzeri kapatılıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer geçtiğimiz günlerde Kurtuluş Semt pazarında incelemelerde bulunmuş bölgede bulunan vatandaşların ve Pazar esnafının talep ve önerilerini dinlemişti.

Başkan Dinçer’in incelemeleri esnasında Pazar alanında bulunan vatandaşlar ve esnaflar pazarın yenilenerek modern ve konforlu bir görünüme kavuşması talebinde bulundular. Belediye Başkanı Evren Dinçer’de Pazar alanında yaptığı teknik incelemelerin ardından Pazar alanının yenilenmesi talimatını verdi.

Belediye ekipleri Bin Metrekarelik alanın üzerinin çelik konstrüksiyon ile yenilenmesi için eski çatı aksamını söktü. Alanda yapılacak çelik konstrüksiyon çatı için teknik ölçümler yapılarak planlaması tamamlandı.

Pazar alanında yapılacak yenileme çalışmaları kapsamında üzerinin kapatılmasının yanı sıra zemininde yenilenmesi kararı alındı. Zeminde bulunan deforme olmuş betonlar ve kırılmış asfaltlar zemin iş makinaları ile kaldırıldı. Zeminin iyileştirilerek yenilenmesi için çalışma başlatıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Pazar alanında yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşların artık iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapabileceklerini söyledi. Başkan Dinçer, Kurtuluş Mahallesi ziyareti sırasında esnaf ve vatandaşlardan pazar alanının üzerinin kapatılması yönünde yoğun talep aldıklarını sözlerine ekleyerek şu ifadeleri kullandı; “Kurtuluş pazarına yaptığımız ziyarette pazarda tezgâh kuran esnaflarımız kadar vatandaşlarımız da Pazar alanının yenilenmesini talep etmişlerdi.

Vatandaşlarımızın bu talepleri üzerine çalışmalarımızı başlattık. Pazar alanında öncelikle bir ön hazırlık çalışması yaptık. Pazar alanının en ideal ve verimli şekilde kullanılması için planını ve projesini oluşturarak ihale aşamasına geçtik. Kısa süre içerisinde ihale sürecini tamamlayarak çalışmalara başladık.

Pazar alanımızın Bin Metrekarelik alnının üzerini uzun ömürlü bir yapı malzemesi olan çelik konstrüksiyon ile kapatıyoruz. Şuan da eski çatı aksamının kaldırılması ve zeminin temizlenmesi itibari ile çalışmalara başladık. Hızlı bir şekilde çalışarak en kısa zamanda yepyeni görünümü ile yeni Pazar alanını hizmete açacağız’’ dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ