Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Lisansüstü programlara rekor düzeyde başvuru yapıldı

Lisansüstü programlara rekor düzeyde başvuru yapıldı
  • 29.07.2016
  • 1.441 kez okundu

2016-2017 eğitim-öğretim yılı güz dönemi lisansüstü eğitim programları için Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) rekor düzeyde başvuru yapıldı..

Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde lisansüstü eğitim veren ASÜ’de, yeni anabilim dalları ve bölümlerin açılmasıyla birlikte tercih edilirlik biraz daha artıyor.

Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yer alan 9 anabilim dalındaki 17 program için ilan edilen 607 kişilik kontenjana bin 209, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yer alan 11 anabilim dalındaki 22 program için ilan edilen 356 kişilik kontenjana ise 2 bin 372 aday başvuru yaptı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, lisansüstü eğitimle, öğrencilerin mezun oldukları lisans alanında veya mezunu olduğunu alandan daha farklı bir alanda eğitim, araştırma, uygulama ve yönetme yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Yapılan rekor sayıda başvurunun memnun edici olduğunu, yeni bölümlerin açılmasıyla birlikte tercih edilirliğin de her geçen yıl biraz daha arttığını kaydeden Şahin, “Akademik anlamda başarılarımızı arttırmak hedefindeyiz ve bu amaçla çalışmayı sürdürüyoruz” dedi.

Her iki enstitü için başvuru yapan toplam 3 bin 591 adayın değerlendirmeleri 1-5 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ