Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Lise öğrencilerinden huzurevi ziyareti

Lise öğrencilerinden huzurevi ziyareti
  • 22 Aralık 2015 - 18:21

Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, ziyaret ettikleri Abdulkadir Üçyıldız Huzurevi’nde bir eğlence programı gerçekleştirdi..

Lise Müdürü Musa Solak, geleneksel hale getirdikleri etkinlik kapsamında gençleri yaşlılarla bir araya getirdiklerini söyledi.

Huzurevi ziyareti gibi faaliyetlerin, öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları için çok önemli olduğunu belirten Solak, şunları ifade etti:

“Gençlerin sosyal faaliyetlere katılması, onların gelişimi için büyük önem arz ediyor. Okul yönetimi olarak düzenlediğimiz bu tür sosyal etkinliklerle öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinci kazanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Geçmiş yıllarda gerçekleştirdiğimiz huzurevi ziyaretini, eğlence programı şeklinde düzenledik. Bu yıl 50 öğrencimiz ve 6 öğretmenimizle ziyaretimizi gerçekleştirdik. Huzurevinde kalan 110 büyüğümüze yalnız olmadıklarını gösterdik.”

Öğrencilerin yaşlılarla sohbet ederek, hayat tecrübelerini dinlediğini anlatan Solak, “Birlikte ağladılar, birlikte güldüler, gönüllerince eğlendiler. Bu tür faaliyetler, toplumsal dayanışma ve iletişim, öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor” dedi.

Musa Solak, Huzurevi Müdürü Abdulkadir Çelik ve görevlilere gösterdikleri ilgi için teşekkür etti..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ