Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Litvanya’da Mevlana Değişim Protokolü imzalandı

Litvanya’da Mevlana Değişim Protokolü imzalandı
  • 27.07.2016
  • 1.290 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Litvanya’da faaliyet gösteren iki farklı üniversite ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimine olanak sağlayan “Mevlana Değişim Protokolü” imzaladı..

Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve BAP Koordinatörü Doç. Dr. Murat Kaya, Litvanya’nın Kaunas şehrinde bulunan Vytautas Magnus Üniversitesi’ni ve Aleksandro Stulginskio Üniversitesi’ni ziyaret ederek, yöneticileriyle görüşmeler yaptı. ASÜ’yü anlatan ve yapılan bilimsel çalışmalardan söz eden Kaya, her iki üniversite yöneticileriyle öğrenci ve öğretim elemanı değişimi içeren “Mevlana Değişim Protokolü” imzaladı. Aleksandro Stulginskio Üniversitesi ile İşletme, Biyoteknoloji, Biyokimya, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği alanlarında; Vytautas Magnus Üniversitesi ile de İktisat, Kamu Yönetimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Matematik, Fizik, Biyoloji ve Biyoteknoloji bölümlerinde değişim yapılabilecek.

Proje kapsamında ASÜ’lü öğrenciler ve akademisyenler Litvanya’da anlaşma imzalanan üniversitelerde, Litvanya’daki öğrenci ve akademisyenler de ASÜ’de eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalara katılabilecek..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ