Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Makarna Köprü Yarışması’nın finalinde 17 çalışma sergilendi

Makarna Köprü Yarışması’nın finalinde 17 çalışma sergilendi
  • 29.05.2017
  • 2.315 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Makarna Köprü Yarışması” bu yıl yoğun bir ilgi gördü..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Makarna Köprü Yarışması” bu yıl yoğun bir ilgi gördü. Toplamda 65 grubun başvuruda bulunduğu yarışmada 17 grup finale yükseldi ve eserlerini sergiledi.

İkincisi bu yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelmesi planlanan Makarna Köprü Yarışmasının açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, tüm katılımcılara teşekkür etti ve bu gibi çalışmaların öğrencileri ileriye dönük projeler gerçekleştirmeye teşvik ettiğini belirtti. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sönmez ise geçen yıl ilki yapılan yarışmaya 25 grubun başvurduğunu, bu yıl rakamın 65’e yükselmesinin kendilerini de memnun ettiğini belirtti. Açılış konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Varol, yarışmanın sponsoru Kuzey Boru Yöneticisi Bülent Karaman’a bir plaket takdim etti. Jüri üyeleri, çubuk makarnalar ve tutkal kullanılarak inşa edilen köprüleri ilk olarak estetik ve özgünlük açısından değerlendirdi ve ilk puanlamasını yaptı. Son aşamada ise köprülerin ortasına bağlanan bir düzeneğe ağırlıklar yüklendi ve köprünün en fazla yük taşıma kapasitesi görülerek, puanlama netleştirildi. Yarışmanın birincisi “Köprü Neydi? Köprü Sevgiydi, Köprü Emekti” isimli grup olurken, “Master Of Spagetti” isimli grup ikinci, “Köprü Bizim İşimiz Sezon 2” isimli grup ise üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılara madalya, kupa ve hediye çeklerinin takdim edilmesinin ardından etkinlik, “ASÜ İçin Çal” ekibinin konseriyle tamamlandı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ