Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

‘Medeniyetimizin Mimarları’ konferansına büyük ilgi

‘Medeniyetimizin Mimarları’ konferansına büyük ilgi
  • 07.02.2018
  • 1.036 kez okundu

Aksaray Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında “Medeniyetimizin Mimarları” isimli konferans gerçekleştirildi.

Aksaray Belediyesinin Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Sadık Yalsızuçanlar ve Timuçin Çevikoğlu “Medeniyetimizin Mimarları” isimli konferansı Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ve Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi okullarının konferans salonunda gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen konferansa toplamda 3 okuldan 1000 öğrenci katıldı.

Konferansta konuşmacı olan Sadık Yalsızuçanlar konuşmasında; bir topluluğun, bir memleketin veya bir milletin sahip olduğu ve yönettiği, maddi manevi tüm varlıkların ‘medeniyet’ olduğunu belirtti. Yalsızuçanlar, medeniyetin ve şehirleşmenin kelime anlamları, gelişim süreci ile medeniyeti oluşturan unsurlar hakkında da bilgiler verdi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan yazar Kültür Bakanlığı sanatçısı ve aynı zamanda Türk Müziği araştırmacısı Dr. Timuçin Çevikoğlu, öğrencilere müzik hakkında bilinmeyenleri anlattı. Öğrenciler, ilgiyle Çevikoğlu’nun sözlerini dikkatle takip etti.

Konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, okul idarecileri ve okul öğretmenleri katıldı.

Programın sonunda öğrencilere Yazar Sadık Yalsızuçanlar’a ‘Cam Ve Elmas’ ile ‘Vefa Apartmanı’ adlı kitaplar dağıtıldı. Yazar ise öğrenciler için kitaplarını imzaladı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ